Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

Коли їдеш у преміальному позашляховику, яким 10-15 років, не думаєш про те, скільки коштує підтримання його на ходу і в пристойному стані. Адже незважаючи на те, що сам по собі автомобіль дуже швидко дешевшає, його зміст досить дорого. По-перше, запчастини за ціною іноді в 10-15 разів дорожче вазівських.

По-друге, обслуговування, яке із-за складності обходиться в кілька разів дорожче і часто вимагає спеціального обладнання, яке знайдеться не в кожному великому сервісі, не кажучи вже про гаражі. Коротше кажучи, сьогодні представляю вашій увазі дві машини, які я не рекомендую купувати, незважаючи на всю принадність пропозицій і майже ідеальний товарний зовнішній вигляд та інтер’єр.Volkswagen Touareg ІТуарег першого покоління зараз можна купити за 400-800 тисяч рублів залежно від віку.

Найдешевшим буде вже по 17-18 років, а наймолодшим – 10. Як не купити? Адже це не Range Rover або Mercedes, а Volkswagen – народний автомобіль. От тільки зміст Туарега обходиться зовсім не по-бюджетного.

1 of 4Рестайлинговый Туарег (2007-2010)Головний бич – електроніка. Туарег був першим, хто компьютеризировал фактично всю машину аж до лючка бензобака. І баги, незважаючи на численні прошивки і новий софт, виправляють досі.

Акумулятор може розрядитися за пару годин в нуль, машина може ні з того ні з сього стихнути, може барахлити система стабілізації, глючити клімат-контроль і так далі.Автомати Aisin на Туарегах довго не живуть. Особливо, якщо на них відпалювали або ганяли по бездоріжжю.

Ремонт обійдеться в 1200 євро і допоможе тисяч на 20-30, а нова коробка коштує – 7500 євро, що порівнянно з ціною всієї машини.1 of 3На могутніх машинах з турбодизелем V10 не витримувала величезного крутного моменту роздатка. Потім її підсилили і стало краще, а потім замінили постачальників і стало ще краще, так що пізні машини надійніше.

Підкреслюю: не надійні, а надійніше.Підвіска категорично не любить бездоріжжя і екстремальні навантаження. Ремонтувати її дорого.

Алюмінієвий важіль варто, наприклад, 250 євро. Найдовше тримаються амортизатори і сайлентблоки – близько 100 тисяч км, все інше здається набагато раніше. Задня підвіска міцніше, але, враховуючи вік навіть наймолодших машин, розраховувати на те, що обійдеться без вкладень, я б не став.

Про опціональною пневмоподвеське ZF говорити не буду. Зазвичай від неї позбуваються при перших же ознаках висмоктування грошей. Глючити вона може по-різному: або сідає навпочіпки, або стає навшпиньки.

Вартість ремонту від 500 до 2000 євро. Самі пневмостойки стоять по 3000 євро за пару і вистачає їх максимум на 150 тисяч.1 of 2К двигунів теж є питання.

Самий популярний у нас 2,5-литрвоый турбодизель кілька слабенький для такої машини і вкрай вимогливий до палива (як і 3,0-літровий), яке у нас часто буває так собі. Якщо лити в мотор не спеціальне масло з фольксвагеновскими допусками, він може накритися вже до 100 000 км. Є ще купа проблем з форсунками, системою Common Rail, теплообмінником, компресором кондиціонера, генератором, паливним насосом і так далі.

Все це дорого.Часто бувають проблеми з датчиком тиску хладагента в системі кондиціонування, з-за якого страждають автомат, система охолодження та система курсової стійкості.Бензинові мотори теж не паїньками.

Ланцюг ГРМ там розтягується вже до 70 000 км, пливуть фази газорозподілу. Обрив ланцюга призводить до погнутих клапанів і загубленному блоку циліндрів. Заміна ланцюга ГРМ можлива тільки зі зняттям двигуна і обійдеться вона в 2200 євро з роботою.

Кращим вибором виглядають восьмициліндрові мотори. Вони цілком надійні, якщо обслуговувати за планом, ходять по 350-400 тисяч км, а потім капремонт за 120 000 рублів або відновлений заводський блок в зборі за 5500 євро. Правда, ці мотори обожнюють масло, до 3 літрів на кожні 10 000 км 1 of 3Ржавеет машина дуже не охоче, корозійна стійкість вище всяких похвал, але якщо не чистити дренажні отвори, які швидко забруднюються, буде гнити проводка на підлозі.

Любить текти люк. Салон зібраний добре, але на старих машинах бувають цвіркуни. Скажу так, машини перших років випуску краще взагалі не розглядати до купівлі, а машини останніх років випуску треба брати з обережністю і в жодному разі ні на останні гроші, тому що вони точно знадобляться навіть якщо взяти машину з самим вдалим восьмициліндровим мотором.

Загалом, це самий ненародна з народних за ціною змісту Фольксваген. Porsche СауеппеБлижайший родич Туарега – Кайенн. Він побудований на тій же платформі 7L.

У них є спільні мотори (бензинові 3,2 і 3,6 і 3,0-літровий турбодизель) з однаковими проблемами, але старші мотори у Порше свої (4,5 літра потужність 340 або 550 л. с.).

1 of 2Рестайлинговый Porsche Cayenne (2002-2007)Трансмісії ідентичні по конструкції, просто у Туарега розподіл моменту по осях йде в пропорції 50/50, а у Cayenne – 38/62. Відмінності в підвісці тільки в діапазоні регулювань (у Порше діапазон на 35 мм менше).1 of 2Собирают Cayenne на власному заводі, але кузова залізницею везуть із заводу VW, так що корозійна стійкість так само на висоті.

Більшість комплектуючих одні і ті ж, багато взаємозамінні, список проблем майже один і той ж, головна з яких – електрика та електроніка. І чим старше машина, тим більше проблем.1 of 3На Кайєні, як і на Туарегу, часто доводиться міняти блок клапанів японського автомата, моторчик блокування центрального диференціала і кардан.

Часто виходять з ладу паливні насоси, так само часто механіки мучаться з діставанням уламків котушки запалювання з шестициліндрових моторів.1 of 3Владельцам Порше так само знайомі проблеми Фольксвагеноводов зі скрипом в салоні, мокнучими і відмовляють парктроник, закисающими осями двірників, що виє моторчиком кліматичної установки. Тим не менш, Порше навіть дорожче Туарегів на вторинному ринку, хоча приводів платити за фактом нітрохи не більше.

Якщо вже на те пішло, то краще подивитися в бік японців, особливо Тойот. Вони хоч і не такі спритні і модні, зате надійні. Втім, кожному своє.
Єдине, чого не треба допускати – це перебиватися з кірки хліба на біч-пакет, щоб їздити на такому преміумі. Вже краще Лада за ті ж гроші, зате без проблем.Ще цікаво:”Краще вже нова Веста” – старий преміум-позашляховик, який нівечить – Range Rover”Багато проблем за ціною Лади” – чи варто купувати старий Land Rover Discovery 3″Тільки не на останні гроші” – чи варто купувати вживані BMW X5 і X6

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.