Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

Три найпростіших способу визначити стан каталізатора дозволять вам вчасно провести ремонт автомобіля або ж прийняти рішення про необхідність вирізати такий нейтралізатор відпрацьованих газів.КатализаторБольшинство сучасних автомобілів оснащуються каталізаторами, основне призначення яких це поліпшення показників екологічності вихлопних газів. При цьому багато автовласників скептично ставляться до необхідності використання таких фільтруючих нейтралізаторів відпрацьованих газів, так як, на їх думку, це лише ускладнює конструкцію авто, істотно збільшуючи витрати автовласника.

Поговоримо детальніше про те, як правильно визначити необхідність заміни каталізатора.Забившийся катализаторДемонтаж каталізатора і його осмотрПроще все визначити стан каталізатора, це демонтувати його і провести візуальний огляд. На більшості автомобілів є можливість з легкістю зняти каталізатор, після чого не складе праці візуально визначити його стан.

Однак на ряді моделей автомобілів виконати таку роботу можна лише розрізавши металеву банку глушника. Тому більшість автовласників просто відмовляються від такої роботи, так як в подальшому потрібно заварювати всю систему, а це зайва і трудомістка робота.Забившийся катализаторОпределение стану каталізатора за допомогою манометра і переходникаИмеется можливість визначення стану каталізатора без його зняття, для цього потрібно буде придбати спеціальний перехідник і манометр.

Все що необхідно буде зробити, це вкрутити такий манометр через перехідник замість першого лямбда-зонда. Потрібно запустити двигун і встановити обороти мотора на рівні 2,500, після чого виміряти показники тиску, яке не повинно відрізнятися від вказаного в інструкції на 0,3.Демонтували катализаторК недоліків такого способу оцінки стану каталізатора можна віднести той факт, що відкрутити лямбда-зонд не завжди можливо, так як він часто прикипає, і існує ймовірність зірвати різьбу.

При цьому отримати максимально точні дані буде неможливо, Тому автовласникові необхідно також враховувати інші ознаки зношування каталізатора, в тому числі підвищена витрата палива і зниження потужності автомобіля.В даному випадку каталізатор не забитОбращаемся в автосервисОбращение в автосервіс – це досить простий, але дорогий спосіб вирішити проблеми з каталізатором, виконавши його якісну діагностику. Потрібно лише вибрати хороші майстерні, де є відповідні пристрої для діагностики двигуна автомобіля і його вихлопної системи.

В подальшому майстра на підставі отриманих даних визначать, який стан каталізатора, чи можна його використати або ж така деталь потребує заміни або демонтажу.Вирізаємо катализаторУдаление або заміна катализатораИзготавливаются каталізатори з рідкоземельних металів, що пояснює їх високу вартість. Не дивно, що багато автовласників відмовляються від використання таких нейтралізаторів на своєму автомобілі, а як тільки вони вигорають, просто вирізають фільтри вихлопних газів.

При цьому потрібно встановити спеціальні обманки або ж перепрограмувати двигун, який буде після такої процедури працювати на меншій протитиску.Вварюємо обманку замість катализатораЕсли автовласник не хоче вирізати такий каталізатор, то можна або встановити оригінальні запчастини, або використовувати для цих цілей універсальні каталізатори, які мають меншу вартість. У кожному конкретному випадку можливість такого ремонту буде відрізнятися, в залежності від особливостей автомобіля, на якому виконується видалення катов.

Більшість фахівців схиляються до заміни каталізатора, так як, працюючи з обманкою у системі, незмінно страждає двигун автомобіля, у якого може з’явитися масложор, погіршуються параметри роботи, знижується експлуатаційний ресурс.Підведемо итогиПо міру експлуатації автомобіля починають зношуватися і забруднюватися каталізатори, які, в кінцевому рахунку, зажадають заміни. Визначити стан каталізатора можна трьома найпростішими способами, розкрити всю систему і провести візуальний огляд такого нейтралізатора, використовувати манометр і перехідник, підключаючи вимірювач замість лямбда-зонда, або ж звернутися в автосервіс, де з використанням спеціального обладнання проведуть необхідну діагностику автомобіля.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.