Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Особливості роботи в таксі на своєму авто

Професія таксиста користується особливою популярністю на ринку праці, оскільки зростаючий попит на перевезення змушує працюючі на ринку диспетчерські служби постійно збільшувати автопарк. Практично в кожному великому місті України працює більше десяти сервісів, і у кожного з них є привабливі вакансії для шукачів. Стати професійним таксистом сьогодні може кожен власник автомобілю. Для цього достатньо мати вільний час та відповідати базовим вимогам обраної для працевлаштування компанії.

Як почати працювати в таксі

Особливости роботи в таксі в Україні
Особливости роботи в таксі в Україні

Існує два варіанти співпраці с диспетчерськими службами сервісів таксі. Більш поширений з них — це робота на власному авто. Наприклад, щоб стати водієм в таксі Bolt в Івано-Франківську, буде достатньо мати вік від 18 років та права, пройти співбесіду, а також підтвердити свої водійські якості в рамках спеціального іспиту. Одразу після цього водій може бути зареєстрований в сервісі та почати виконувати замовлення.

Крім того, як компанія Bolt, так і багато інших сервісів таксі пропонують водіям варіант роботи на орендованому автомобілі. В такому випадку фірма самостійно надає своєму співробітнику транспортний засіб.

Переваги та недоліки роботи на своєму авто

Робота в таксі на власному автомобілі — це перш за все вільний графік. Саме з цієї причини багато власників транспортних засобів розглядають співпрацю з диспетчерськими службами в якості можливості отримання додаткового заробітку. Брати замовлення можна в будь-яку зручну годину, в тому числі на шляху до основного місця роботи, під час ділових поїздок по місту і так далі. Працювати у вихідні дні та свята зовсім не обов’язково.

Крім того, серед переваг роботи на власному авто слід зазначити можливість:

  • самостійно приймати рішення про виконання тих чи інших замовлень;
  • працювати в будь-якому районі міста;
  • вирішувати особисті та ділові питання, перебуваючи на маршруті.
Цікава та високооплачувана робота у таксі на власному автомобіли
Цікава та високооплачувана робота у таксі на власному автомобіли

Але є у такого варіанту співпраці з сервісами таксі свої недоліки. Головний з них полягає в тому, що всі витрати по обслуговуванню та ремонту автомобіля в повному обсязі покладаються на його власника. При інтенсивному використанні транспортного засобу вони можуть досягати значних сум. Тому даний вид заробітку, як правило, є додатковим.

Особливості роботи на орендованому транспорті

Оренда автомобіля у компанії-перевізника передбачає роботу на сервіс таксі на постійній основі. В такому випадку водієві необхідно виходити на маршрут за графіком, а це можуть бути не тільки будні, але й вихідні, а також святкові дні.

Робота у таксі на свята: оплата за подвійним тарифом
Робота у таксі на свята: оплата за подвійним тарифом

Але в такому випадку витрати на миття машини, її періодичне сервісне обслуговування та ремонт покладаються на диспетчерську службу. Це дозволяє отримувати певні фінансові переваги. Однак рівень доходу в такому випадку також не є фіксованим і залежить від кількості виконуваних водієм замовлень.

В цілому велика кількість працюючих на ринку України сервісів таксі дозволяє водіям знаходити оптимальні варіанти як для тимчасового, так і для постійного працевлаштування. Однак перш ніж почати співпрацю з диспетчерською службою, необхідно тверезо оцінити свої сили, адже далеко не кожній людині підходить ненормований робочий графік.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.