Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Підбираємо вино до суші

До риби завжди рекомендують біле вино. Чи такий же обмежений вибір вина до суші?

Прибічники класичних поєднань звісно ж скажуть, що пити з суші вино не автентично. Потрібно подавати саке, але його смак не всім подобається. Та й вибір вина в Україні значно ширший, ніж саке: можна роками експериментувати і відкривати для себе цікаві поєднання.

Суші і біле вино

Це найбанальніша, але й найвірніша рекомендація вина до суші. Беріть будь-яке біле сухе чи напівсухе вино — і швидше за все, вгадаєте. Не забудьте лише охолодити вино перед подачею.

Універсальні білі до суші: сансер і новозеландський совіньйон блан, австрійський грюнер вельтлінер, німецький та ельзаський рислінг, італійське піно гріджио та соаве, шаблі та шардоне в цілому, віньйо верде.

Суші і біле вино

Ігристе вино до суші

Ігристе вино — універсальний варіант для наборів різних видів суші.

Просекко, кава, шампань, креман — підійде будь-яке вино з бульбашками.

Ігристі вина мають освіжаючий рецептори ефект і хороший баланс цукру і кислотності, тому гарно поєднуються з тонким смаком рису і риби.

Зверни особливу увагу на рожеве ігристе вино: воно гарно відтіняє смак червоної риби. Рожеве ігристе має дещо насиченіший смак, ніж біле, але це дуже делікатне вино. Ігристе розе особливо гарно поєднується з різними видами суші з лососем, тунцем та копченою рибою.

Червоне вино до ролів

Подавати до суші червоне вино — неочевидний варіант. Як правило, до риби, рису і інших делікатних смаків рекомендують біле вино.

Насправді деякі червоні вина без відчутної терпкості і з хорошою кислотністю гарно поєднуються з суші. Їх можна навіть трішки охолодити, що зазвичай не роблять з червоними винами.

З червоних вин до суші рекомендується спробувати: Bardolino, Pinot Noir із Нової Зеландії або Німеччини, Blaufrankisch та Zweigelt з Австрії, гаме із Франції (Beaujolais).

Червоне вино до ролів

Розе і суші

Один із надійних варіантів вин до суші — це рожеві вина.

Вибирати слід легкі рожеві із не спекотних країн та регіонів.

Не надійний показник, на який можна орієнтуватись, якщо інших немає — це колір рожевого вина і вміст алкоголю. Вибирайте до суші розе не яскравого, світлого кольору та з найменшим можливим вмістом алкоголю.

Орієнтиром може бути розе з Провансу.

Неочевидний варіант

До суші можна також вибрати сухий херес, але ця категорія вина не для всіх. Це кріплене вино з виразним специфічним відтінком горіхів та мочених фруктів.

Сухий херес краще взяти «фіно» чи «манзанілью»: в них більш делікатний смак.

До суші можна також вибрати сухий херес

Насамкінець, важлива порада: будьте обережні з напівсолодкими та солодкими варіантами. Замість того, щоб освіжати і омивати рецептори, солодкі вина перебивають тонкий смак свіжої риби.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.