Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
вітамін д для дітей

Вітамінами називають низькомолекулярні незамінні органічні сполуки, що мають високу біологічну активність та відповідають за регуляцію біохімічних процесів в організмі людини. Дефіцит корисних речовин – одна з основних причин погіршення загального стану дитини у будь-якому віці. Організм швидко росте, має інтенсивний метаболізм, тому потреби в поживних речовинах мають задовольнятись вчасно та у повному обсязі.

Гіповітаміноз у дітей зустрічається часто, а нестача чи відсутність певних вітамінів призводять до порушення метаболічних процесів, зниження розумової, фізичної працездатності, хронічної втоми. Страждають також темпи росту та загального розвитку, знижується імунний захист й нівелюється негативний вплив зовнішніх факторів.

Гіповітаміноз у дітей

Хто входить до групи ризику

Перша категорія – це діти та підлітки, що активно ростуть, постійно тренуються, мають хронічні захворювання або часто страждають на ГРЗ. Відносять до групи вегетаріанців, дітей, які тривалий час приймають певні лікарські засоби, проживають у сім’ях з низьким економічним та соціальним рівнем, регіонах з екологічними проблемами, мають шкідливі звички. Найбільш небезпечними є наступні вікові періоди:

  • 0-3 роки;
  • 5-7 років;
  • 11-15 років.

Особливу увагу потрібно приділяти раціону та додатковій вітамінізації підлітків старше 14 років. Діти можуть починати палити, вживати шкідливу їжу, харчуватись, як доведеться, що збільшує потребу у вітаміні Д3, С та інших. Приймання добавок необхідне під час стресу, в зимовий період, для прискорення відновлення після хірургічного втручання.

Дефіцит вітамінів спостерігається майже у всіх дітей – навіть тих, що ведуть здоровий спосіб життя та нормально харчуються. Це пояснюється швидкими темпами росту та захворюваннями внутрішніх органів.

Дівчинка закриває обличчя плюшевою іграшкою

Тривожні симптоми

При вітамінній недостатності знижується якість забезпечення організму певними речовинами. В залежності від ступеня проблеми лікарі виділяють такі стани:

  • Гіповітаміноз – різке не повне зниження поточних запасів корисних речовин у організмі. Супроводжується проблемами з апетитом, зниженням працездатності та швидкою втомлюваністю;
  • Авітаміноз – стан, при якому виснажені ресурси організму призводять до розвитку повного комплексу симптомів (пелагра, цинга тощо);
  • Субнормальна забезпеченість – у такому випадку дефіцитний стан дає про себе знати лише на біохімічному рівні, самопочуття не страждає.

До загальних симптомів вітамінодефіциту в дитячому віці відносять погане самопочуття, зниження фізичної та розумової працездатності, проблеми з детоксикацією, неправильне функціонування імунної системи (вона не чинить достатній опір інфекціям), уповільнення психічного та фізичного розвитку, схильність до хронізації захворювань. Рівень надходження вітамінів та мікроелементів до організму залежить від їх поточного вмісту у воді та харчових продуктів. Для оцінки поточної картини потрібно зробити аналіз в лабораторії.

лікар дає вітаміни кучерявому хлопчику під час прийому

Рекомендації щодо вітамінно-мінеральної корекції

Є три варіанти приймання добавок:

  • лікувальний (або замісний);
  • профілактичний;
  • елімінаційний (спрямований на виведення надлишків поживних речовин при гіпервітамінозі).

Лікувальна або замісна стратегія використовується за наявності помітних субклінічних чи клінічних ознак передозування вітамінами чи їх дефіциту. Грамотна лікувальна, профілактична корекція супроводжується покращенням самопочуття, зниженням рівня захворюваності дітей. Зверніть увагу: у більшості дітей в Україні діагностується нестача вітаміну Д в організмі. Низький рівень речовини призводить до порушення роботи різних органів та систем. Зробити аналіз можна в будь-якій лабораторії, дозування має визначати лікар. Вітамін Д3 «Олідетрим» на основі сафлорової олії має високий рівень засвоюваності, тому після проходження курсу ви побачите результат.

Leave comment