Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

Регулярна прибирання з використанням миючих засобів так само негативно впливає на організм, як і викурювання пачки сигарет у день. Про це йдеться в дослідженні вчених з Бергенського університету. Найдрібніші частинки рідин для миття підлоги та спреїв для ванн скупчуються в легенях, що загрожує серйозними ускладненнями, аж до астми.

Накопичувальний эффектВ експерименті, який дослідники з Бергенського університету в Норвегії, почали ще 22 роки тому, взяли участь 6235 людина. Всі вони регулярно, кілька разів на тиждень, прибирали приміщення: або свої квартири і будинки, або працювали в клінінгових компаніях і приватного найму.Ще в ході експерименту вчені отримали несподівані результати: чим частіше проводилася прибирання, тим частіше відзначалися випадки респіраторних захворювань у тих, хто її проводив.

Дослідники з’ясували, що у старанних господинь ймовірність розвитку бронхіальної астми підвищилася на 40%.Виявилося, що найдрібніші частинки засобів побутової хімії, будь то чистячий спрей або крем, скупчуються в легенях, викликаючи подразнення слизової оболонки та її подальшу деформацію.«З-за того, що хімічні сполуки, присутні в засобах для збирання, потрапляють на слизові оболонки дихальних шляхів, починається місцеве подразнення, гіперемія, набряк.

Як наслідок, зменшується обсяг легень, порушується робота всієї дихальної системи організму», — говорить один з авторів дослідження Остін Свонс.Шкода регулярного прибирання вчені прирівняли до щоденного выкуриванию пачки сигарет.«Впевнений, ніхто раніше і подумати не міг, що прибирання квартири може бути майже так само небезпечна, як куріння.

За результатами дослідження склалося враження, що домогосподарки курили щодня по 20 сигарет в протягом 10-20 років», — говорить Свонс.Експерти вважають, що сам принцип використання дезінфікуючих засобів порочна, оскільки вони негативно впливають на здоров’я людини.«Якщо активна речовина миючого засобу вбиває мікроби і віруси, то в нашому організмі його частинки лише повільно накопичуються.

Досягнення певної концентрації  компонентів побутової хімії в організмі може викликати різного роду збої», — розповів в інтерв’ю RT професор кафедри органічної хімії МГУ ім. М. В.

Ломоносова Валерій Петросян.Уразливий підлогу.За результатами дослідження вчені виявили ще одну цікаву закономірність: організму чоловіків, які брали участь в експерименті, регулярне прибирання не завдала практично ніякої шкоди.

«Ймовірно, легкі чоловіків менш схильні до негативного впливу миючих хімікатів. До того ж попередні дослідження показали, що чоловічий організм менше страждає від різного роду подразників, включаючи тютюновий дим і деревний пил», — говорить Свонс.

При цьому після більш ніж 20 років регулярних прибирань у 13,6% жінок, що брали участь в дослідженні, розвинулася астма.Норвезькі вчені закликали виробників писати на упаковках чистячих засобів про те, чи містяться в їх складі потенційно небезпечні для дихальної системи речовини, такі як аміак і хлор. При цьому дослідники нагадали, що більшість поверхонь в будинку, за винятком санвузла можна видалити за допомогою ганчірки з мікрофібри і звичайної води.
«Потрібно розумно діяти і проводити прибирання з використанням не надто токсичних речовин, як правило, не найдешевших, не частіше разу на тиждень», — резюмує Валерій Петросян.Будьте здорові і бережіть себе!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.