Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

В лабораторіях Роскачества перевіряють близько 45-ти торгових марок засобів для миття посуду від дорогих до дешевих. Експерти розповіли, як вибрати безпечну побутову хімію.Що таке ПАВВся побутова хімія ділиться на дві підгрупи – органічна і неорганічна.

Головний компонент більшості неорганічних засобів для миття посуду – поверхнево-активні речовини (ПАР), які ефективно видаляють забруднення. Вони бувають аніонні, катіонні і неіоногенні.1.

Аніонні – самі аллергенныеСамые дешеві, вони ж самі агресивні в плані впливу на бруд і найефективніші, відмінно піняться – аніонні (А-ПАР). Вони ж – найдешевші. І найбільш алергенні.

– Кошти з великою кількістю аніонних ПАР у складі можуть викликати алергію, попереджає Людмила Серажутдинова, заступник генерального директора ФБУ «Тест – С.-Петербург». – Щоб звести шкідливий вплив до мінімуму, не варто використовувати кошти, в яких концентрація ПАР більше 5%.

Оптимальна концентрація – 2%.2. Неіоногенні – найбезпечніші.

Неіоногенні ПАР набагато більш щадні до шкіри, але, на жаль, гірше піняться. Тому їх рідко використовують поодинці, тільки в тандемі з аніонними ПАР, але при цьому вони самі безпечні.Основна їх перевага – не тільки сприятливу дію на шкіру, але і повна біодеградабельність.

Вони відмінно змиваються водою – ні частинки цього кошти не залишиться на вимитого посуду. Неіоногенні ПАР використовують як правило для дитячої побутової хімії, так як вони повністю гіпоалергенні.3.

Катіонні – майже даремні.Катіонні ПАР мають невисоку миючу здатність, тому їх використання у миючих засобах обмежена.Плюси і мінуси органічних средствВ основі органічних миючих засобів – речовини рослинного походження, повністю розчинні у воді.

Плюси:Вони не містять ПАР, фосфатів, штучних ароматизаторів і барвників. Відповідно, небезпека для алергетиків знижена. Але при цьому в складі таких засобів є екстракти цитрусових і ефірні масла, оцтова й лимонна кислота, сода.

Тобто алергія на них також може бути, тому уважно читайте склад.Органічна продукція обов’язково повинна бути промаркована, наприклад, знайомий Ecogarantie, Eco Label, QAI або іншим відповідним знаком.Мінуси:Органічні засоби зазвичай коштують дорожче неорганічних.

Часто – набагато дорожче. Все із-за природних компонентів: натуральних ефірних олій, екстрактів, амінокислот, пептидів і т. д.

ВАЖНОКакие речовини викликають аллергиюКак відзначають експерти, також небезпечні для алергіків і маленьких дітей деякі хімічні елементи та сполуки: хлор, хлорорганічні сполуки, фосфати, фосфонати.Віддушки і ферменти можуть викликати алергічні реакції, тому чутливим людям варто вибирати засоби без їх змісту.До речі, експерти радять відмовитися від посуду з тріщинами і сколами: найдрібніші частинки кошти можуть затримуватись у них.

А СЕЙЧАС3 ознаки ідеального миючого кошти1. Ідеальне миючий засіб (не важливо – органічне чи ні) повинно мати безпечну упаковку, захищену від випадкового проливання і відкриття дитиною.2.

Не дуже густе і не надто рідке. Тобто має бути середньої в’язкості і добре пінитися. Низька в’язкість збільшує витрату, занадто висока може свідчити про високий вміст хімічних загусників.

3. Для дитячого посуду краще всього підходять спеціалізовані засоби без ароматизаторів і барвників.4.
Завжди звертайте увагу на склад, крім покупку товарів з хлором, хлорорганічними сполуками, фосфатами та фосфонатами. Бережіть себе і будьте здорові!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.