Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Допомога та основні положення для кандидатів в IT

Підбір персоналу IT, яким займаються рекрутер чи рекрутингове агентство IT, потребує постійного занурення у резюме кандидатів. Інколи гарні фахівці у сфері IT не можуть зрозуміти, чому отримують дуже мало запрошень на роботу. Відповідь на це питання може ховатись за якістю написання самого резюме. З’ясуймо як написати гарне резюме на роботу та не наробити у ньому багато помилок.

Інформація для роздумів:

  • Рекрутери кожен день переглядають десятки та сотні резюме. Саме переглядають, а не читають. Це не художня література. Читати вони будуть лише окремі резюме, що їх зацікавили;
  • Досвідчені рекрутери витрачають на ознайомлення з резюме не більше 10 секунд.

З цього можна зробити висновок, що резюме повинне містити конкретну та якісну інформацію, яка зацікавить рекрутера та спонукатиме його читати далі.

Рекрутинг в IT може надати чіткі відповіді на ті питання, з якими він постійно має справу.

Про основи резюме кадидатів

Основи резюме кадидатів

Для початку про резюме та його структуру. Воно має містити три основні частини:

  1. Інформація про попередній досвід роботи. Повинна бути конкретною та релевантною. Більше уваги потрібно приділити останнім 3-5 рокам своєї праці. Більш давню інформацію варто подати стисло та лаконічно.
  2. Перелік своїх знань, вмінь та навичок. Робіть це, вказуючи загальноприйняті назви посад, програм, інструментів. Ця інформація використовуватиметься у пошукових запитах, які виконує рекрутер.
  3. Розповідь про результати своєї попередньої роботи та досягнення. Можна вказати те, чим ви пишаєтесь.

Поради стосовно створення резюме

В останньому пункті ховається досить часта помилка, якої допускаються кандидати. Розповідь повинна відображати реальні результати та бути чесною. Вихвалятися тими навичками якими насправді не володієте та проєктами, у яких не брали участь не варто. Рано чи пізно все це викриється. У найкращому випадку ви не отримаєте роботу, у гіршому рекрутери можуть включити вас до чорного списку і не пропонувати роботу взагалі.

Ще однією порадою може стати наступне. Ви можете написати одне універсальне резюме, перелічити у ньому усі свої здобутки та навички, але завжди проводьте коригування під потреби конкретної вакансії. Вказуйте там потрібні знання та досягнення, виключайте нерелевантну інформацію аби не засмічувати резюме другорядними або непотрібними фактами.

Поради стосовно створення резюме

Супровідний лист, писати чи не потрібно?

Окреме питання стосується супровідного листа. Писати його чи ні? Супровідний лист вважається доречним у багатьох країнах, наприклад у західній Європі, але у нас така практика не є дуже популярною. Лише останнім часом роботодавці та рекрутери почали проявляти цікавість та вітати рекрутерів, що використовують супровідні листи.

Якщо ви все ж таки вирішили додати до резюме такий лист, не робіть його дуже об’ємним та не повторюйте інформації, яку ви вже надали у самому резюме. А у випадку, коли ви плануєте працювати в іноземній компанії, не полініться почитати та дізнатися більше про особливості найму в обраній країні. Незначні, на перший погляд, нюанси можуть виявитись дуже важливими.

Наостанок побажаємо усім кандидатам: пишіть свої власні резюме, експериментуйте, у вас обов’язково усе вийде!

Leave comment