Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Сидячий спосіб життя геморой

Профілактика та догляд за гемороєм є важливою частиною збереження здоров’я кишечника і запобігання розвитку гемороїдальних вузлів. Що таке геморой? Геморой – це одне з найпоширеніших захворювань прямої кишки і анусу, яке впливає на багатьох людей у світі (1). Це некомфортний стан, який супроводжується болем і дискомфортом. З метою попередження та правильного догляду за гемороєм, особливо в початкових стадіях, рекомендується використання засобів, таких як Реліф.

Кров'яний слід на туалетному папері

Ознаки геморою

Геморой - це захворювання, пов’язане з розширенням і запаленням венозних судин анусу і прямої кишки. Це може бути дуже болісно і дискомфортно, тому важливо знати профілактичні заходи і методи догляду, які можуть допомогти уникнути або полегшити симптоми геморою.

Ознаки геморою можуть бути індивідуальними, але найпоширеніші з них включають:

 • Біль під час дефекації або після неї;
 • Свербіж, печіння або подразнення в області анусу;
 • Кров’яний слід на туалетному папері.

Вище вже було сказано, що геморой – це виразка або звуження кровоносних судин в анусі або прямій кишці. Виникає геморой через затримку кровообігу в венах. А як виглядає геморой? Патологічний стан судин призводить до утворення вузлів. Ці вузли можуть бути зовнішніми (розташовані ззовні анусу) або внутрішніми (розташовані всередині прямої кишки) (2). В першому випадку вузли можна відчувати тактильно, в другому вони можуть бути непомітними для хворого.

Правильне харчування

Основні поради щодо профілактики та догляду за гемороєм

Основна мета профілактики та догляду за гемороєм – підтримувати нормальне функціонування кишечника, запобігати зайвому напруженню під час дефекації і підтримувати здоровий стан судин анусу і прямої кишки. Для досягнення цієї мети можна використовувати різні методи і засоби.

 1. Правильне харчування. Стежити за регулярними прийомами їжі, споживати достатню кількість клітковини, овочів і фруктів. Потрібно уникати госрих, жирних і пряних продуктів, які можуть подразнювати кишечник.
 2. Правильна гігієна. Після кожного акту дефекації треба використовувати м’який туалетний папір або вологі серветки. Уникати надмірного натискання або тертя при очищенні.
 3. Фізична активність. Регулярні фізичні вправи сприяють нормалізації роботи кишечника і запобігають зайвому напруженню. Ходьба, плавання, йога або пілатес можуть бути корисними для зміцнення м’язів кишечника.
 4. Збереження нормальної ваги. Зайва вага може створювати додатковий тиск на судини анусу і прямої кишки, що сприяє розвитку геморою.
 5. Уникання надмірного напруження. Не модна затримувати акт дефекації, якщо є потяг до туалету. Потрібно уникати надмірного напруження під час фізичних навантажень, особливо під час піднімання важких предметів.

Такі поради допоможуть уникнути геморою (3), але дуже важливо знати, що робити, коли вже є перші ознаки цього неприємного стану?

Користь Реліф при лікування геморою

Користь Реліф при лікування геморою

На відміну від багатьох препаратів, Реліф доступний у різних формах: крем, свічки та мазь, що дозволяє пацієнтам вибрати найзручніший для себе формат застосування. Цей препарат містить природні компоненти, які сприяють швидкому зняттю симптомів геморою та прискоренню процесу загоєння.

 • Зменшення запалення. Реліф має протизапальну дію, яка допомагає зменшити запалення в гемороїдальних вузлах і оточуючих тканинах. Це допомагає зменшити біль і дискомфорт;
 • Заспокоєння симптомів. Реліф має заспокійливу дію, яка допомагає зменшити свербіж, печіння і подразнення, пов’язані з гемороєм. Він також допомагає зволожити і заспокоїти шкіру навколо анусу;
 • Зменшення кровотечі. Реліф має протизапальну дію, яка допомагає зменшити кровотечу, пов’язану з гемороєм. Це може бути особливо корисним для тих, хто страждає від кровоточивих гемороїдальних вузлів;
 • Прискорення загоєння. Реліф має прискорює загоєння ран, що допомагає від ран і тріщин, пов’язаних з гемороєм. Він стимулює регенерацію тканин і сприяє швидкому відновленню шкіри;
 • Різноманітні форми. Реліф доступний у різних формах, включаючи мазь, свічки і крем. Це дозволяє вибрати найбільш зручну форму для конкретного випадку.

Важливо пам’ятати, що Реліф – це лікарський препарат і перед його використанням слід проконсультуватися з лікарем або фармацевтом. Вони зможуть надати конкретні рекомендації щодо дозування і тривалості лікування. Також важливо дотримуватися інструкцій, наведених на упаковці Реліф.

Консультація лікаря проктолога

Література

1. Sardinha, T. C., & Corman, M. L. (2002). Hemorrhoids. The Surgical clinics of North America, 82(6), 1153–vi. https://doi.org/10.1016/s0039-6109(02)00082-8

2. Sneider, E. B., & Maykel, J. A. (2010). Diagnosis and management of symptomatic hemorrhoids. The Surgical clinics of North America, 90(1), . https://doi.org/10.1016/j.suc.2009.10.005

3. Lohsiriwat V. (2013). Approach to hemorrhoids. Current gastroenterology reports, 15(7), 332. https://doi.org/10.1007/s11894-013-0332-6

Leave comment