Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Пиво: цікаві факти

Пиво варили ще шумери. Приблизно тисячу років тому у виробництві хмільного напою стали використовувати солод. У XVI столітті сорти пива розділилися на світлі та темні. За останні два століття технологія пивоваріння зазнала суттєвих трансформацій. Такий вигляд має коротка історія пивоваріння. Це, звичайно, жарт. А якщо серйозно, то пиво варять із чотирьох компонентів: солоду, хмелю, дріжджів та води:

  • Із солоду шляхом розтирання виробляють густу солодку масу — сусло.
  • У перекип’ячене сусло додають шишки хмелю. Сорт хмелю визначає смакові якості пива.
  • Охолоджене сусло переливають у ферментатори та закладають дріжджі. Дріжджі «з’їдають» цукор із сусла, перетворюючи його на спирт та вуглекислий газ. Вони осідають на дно або навпаки формують щільну шапку — все залежить від виду. Відокремити їх стає легко. Це і є процес бродіння, який займає трохи більше семи днів. У результаті виходить «зелене» пиво, яке відправляють дозрівати у великі герметичні ємності.

Так готують нефільтроване пиво. Вже у такому вигляді можна розливати його по пляшках. Втім, його можуть піддати додатковому очищенню — тоді виходять фільтровані сорти. При цьому вдаються до пастеризації пива, що дозволяє суттєво продовжити термін його зберігання без втрати смакових якостей.

Пивні королі

Якісне нефільтроване пиво

Розберемося, хто задає тон у світовій індустрії пивоваріння. За обсягами експорту перше місце належить Англії. На другому місці знаходиться Німеччина з її знаменитими пінними фестивалями та гучними брендами. Замикає трійку Бельгія, де налічується близько 300 виробників пива. Також до визнаних пивних країн входять США, Канада, Мексика, Ірландія, Шотландія, Австралія і, як не дивно, Японія.

Крафтове пиво

Далеко не скрізь пиво варять за всіма канонами. Багато компаній виробляють крафтове пиво. Як правило, це напій, зварений за старовинною або авторською рецептурою обмеженим тиражем. Крім звичайних компонентів до складу входять різні види цукру, мед, прянощі, сиропи, ягоди та фрукти. Познайомтеся з асортиментом пива в магазині MAUDAU.

Як правильно пити пиво?

Як правильно пити пиво: правила та поради

Як у будь-якого алкогольного напою, у пива є своя особлива естетика та культура пиття. Декілька простих порад від професійних барменів допоможуть відчути всі смакові нюанси:

  • Не поспішайте робити перший ковток, як тільки пиво опинилося в келиху. Обережно повертайте його в руці, щоб дати аромату та відтінкам смаку злегка розкритися. Цей нехитрий ритуал також допоможе визначити, наскільки утворюється висока піна і як довго вона тримається.
  • Піднесіть келих до носа і зробіть плавний глибокий вдих, трохи відкривши рот. Так ви отримаєте перше, досить чітке уявлення про букет і налаштуєте рецептори на потрібний лад. Спробуйте, оцінюйте смакові характеристики пива.
  • Не перекидайте келих із пивом одним махом. Зробіть невеликий ковток і розкачайте напій небом. Постарайтеся сконцентруватися на всіх відчуттях, що виникають — переважають у смакових відтінках, текстурі, ароматі. Уважно «прислухайтеся» до смаку. Саме фінальне відчуття допоможе визначитись із оцінкою пива.

Тепер, коли ми розповіли, що входить до складу пива, як його виготовляють і як хмільний напій пити, ви зможете більш впевнено розумітися на його сортах та смакових тонкощах.

Leave comment