Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Як вибрати електричний тример для дачі

Електричні тримери — ідеальне рішення догляду за садом з густо насадженими плодовими деревами чи багатьма квітковими клумбами. Жодна газонокосарка не зможе настільки делікатно обкосити корисні та декоративні рослини, не захопивши їх під свій ніж. За великої кількості дерев не допоможе навіть ручна коса, адже в такому випадку не вийде виконати замах. Електричні тримери ідеально впораються із скошуванням бур’янів та підрівнюванням трави для професійного вигляду вашого газону.

Введіть прокомод SAD10 та отримайте знижку 10% на тримери та іншу садову техніку на сайті Профіцентру КВІТКА https://kwitka.ua/sadova_tehnika/trymery/.

Електричний тример в руках

Електричний тример простий в використанні, легкий та маневренний, тому працювати таким інструментом може будь-хто. Існує кілька правил та секретів, покликаних забезпечити ефективну роботу тримера впродовж довгих років. У цій статті ми б хотіли цими секретами поділитись з вами.

Приготування до роботи тримером

Найважливішим пріоритетом під час роботи електричним тримером є безпека оператора. Ніколи не нехтуйте захисними окулярами та рукавичками. Окуляри захистять ваші очі від потрапляння пилюки та залишків рослин, а рукавички допоможуть щільніше обхопити руків’я інструменту.

Обов’язково користуйтесь кріпленнями (ранцевим чи плечовим ременем), якщо вони входять у комплект тримера, адже такий аксесуар зменшує навантаження на спину. В залежності від форми руків’я, міцно обхопіть електричний тример: D-подібне — однією рукою, U-подібне — двома.

Як доглядати за тримером

Не менш важлива для коректної роботи тримера і підготовка ділянки під покос. Ретельно огляньте ділянку, перед початком косіння і приберіть усе зайве — камінню, склу і дротам не місце під жилкою (волосінню) тримера. Вони можуть бути потенційно небезпечними, вилетівши з-під різальної голівки.

Правильний вибір різального елементу

Сьогодні на ринку можна знайти як малопотужні бюджетні та легкі варіанти електричних тримерів, так і потужніші й важчі моделі. На відміну від малопотужних моделей, які скошують траву лише за допомогою жилки (волосіні), у потужних тримерах можна змінювати різальний елемент в залежності від висоти та жорсткості рослин.

Для обрізання товстих та жорстких бур’янів відкрутіть гайку кріплення й установіть різальний ніж. Ставайте до роботи лише після того, як міцно затягнете гайку.

Різальний механізм тримера обертається проти годинникової стрілки. Легкими рухами проведіть тримером перед собою, справа наліво. Таким чином вже зрізана трава падатиме на скошену ділянку. Для косіння рівних великих площ умовно розбивайте їх на квадрати і працюйте з кожним окремо. Це дозволить не пропустити жодної ділянки й методично обробити всю площу.

Тример для стрижки трави

Секрети довгої служби жилки (волосіні)

Основним різальним елементом електричного тримера є жилка (волосінь). Поводитись з нею потрібно обережно, тоді вона служитиме якомога довше. Ось кілька порад:

  • не торкайтесь бордюрів, огорож та інших твердих поверхонь котушкою чи жилкою (волосінню), адже це може їх пошкодити і призвести навіть до поломки двигуна;
  • ефективніше косити кінчиками волосіні, а не всією довжиною, злегка нахиляйте інструмент вперед під час косіння, так ви уникнете перевантаження двигуна;
  • високу траву краще косити в кілька етапів: надлишкова трава не намотуватиметься на котушку (якщо це, все ж, сталося, негайно зупиніть інструмент, вимкніть його з мережі і очистіть різальний елемент);
  • якщо волосінь сховалась у котушку, то зупиніть двигун, вимкніть електричний тример з розетки, розберіть шпульку і пропустіть кінчики волосіні в отвори;

Пам’ятайте, якщо ви будете ставитись до свого електричного тримера дбайливо, вчасно проводити технічне обслуговування і дотримуватись правил експлуатації, то він довгі роки допомагатиме вам перетворювати сад чи присадибну ділянку в затишний оазис природного спокою.

Leave comment