Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Жіночі професії після школи

Більшість жінок мріють про хорошу кар’єру. Але для цього треба здобути освіту. Проте не завжди необхідно закінчувати університети чи навчатися у престижних закладах для того, щоб бути успішною. Інколи досить знайти те, що до душі. Куди ж можна піти навчатися дівчині після школи?

професія перукар

Навчання після 9-го класу

Дівчатка після 9-го класу можуть уже здобути собі професію та почати заробляти. У більшості випадків вони можуть піти навчатися у коледжі, де легко здобути цікаву, корисну та прибуткову спеціальність. Зазвичай, там вчать працювати руками, дають необхідні уміння та готують до майбутньої роботи на практиці. Дуже часто, коледж є першою сходинкою до омріяної професії або роботи, адже саме тут дівчина отримає всі найбільш необхідні знання. Наприклад, професія перукар чи фельдшер відкриє великі перспективи в майбутньому і дозволить дівчині почати заробляти уже після 18-ти років, набувати досвід і при цьому є шанс вчитися в університеті.

дівчина студентка з книгами

Після 9-го класу дівчата можуть піти навчатися до медичного, педагогічного коледжу або будь-якого іншого і здобути професії:

 • вчителя початкових класів та англійської мови у молодших учнів;
 • вихователя;
 • медсестри;
 • акушерки;
 • зубного техніка;
 • фельдшера;
 • масажиста;
 • бухгалтера;
 • продавця;
 • офіціанта;
 • кухаря.

Особливо популярними є професії, пов’язані зі сферою краси. Наприклад, майстер манікюру, косметолог, спеціаліст з перманентного макіяжу, майстер депіляції, перукар. Проте, більшість таких спеціальностей дівчата можуть отримати на спеціальних курсах, а безпосередньо в коледжі здобувати основні навички та вміння, які будуть удосконалювати в процесі навчання та роботи.

майстер манікюру

Величезним позитивом є те, що більшість випускниць коледжів уже у 18-19 років заробляють свої перші гроші. Вони часто працюють офіціантками, помічниками кухарів, їх з радістю беруть у салони краси та заклади харчування, де вони удосконалюють свої навички. Дуже часто випускниці медичних коледжів працюють у лікарнях, дитячих садочках, школах, на «швидкій допомозі», отримуючи таким чином неоціненний досвід та навики. Пізніше вони дуже часто створюють свій бізнес або власну справу.

Дуже часто ті, хто не бачить у собі талантів працювати руками, буває продавцем, особливо у мережевих магазинах, які з радістю беруть дівчат на роботу.

Де здобути освіту дівчатам після 11-го класу?

Звісно, після закінчення 11-го класу у дівчат більший вибір професій, адже дуже часто для того, щоб вступити кудись, потрібно мати атестат про повну середню освіту. Хоча за бажанням дівчатка теж можуть вступити у коледж і здобути будь-яку просту професію. Але більшість випускниць після 11-го класу все ж вступає у вищі навчальні заклади. Інколи і ті, хто закінчив коледж, далі йдуть вчитися, щоб здобути вищу освіту. Для цього потрібно обирати хороші заклади, які дійсно нададуть ґрунтовні знання і можуть гарантувати безпечні умови навчання, що дуже важливо у наш час.

університети в Києві

Тому можна спробувати вступити в університети в Києві, які пропонують широкий спектр різноманітних спеціальностей. Більшість з них надають можливість отримати висококваліфіковані професії, які дозволять працювати у серйозних структурах та займати відповідні посади. Але вищі навчальні заклади – це ще й чудова можливість удосконалити свої знання тим, хто вже має освіту.

Наприклад, дуже часто дівчата, які мають просту, на перший погляд, професію медсестри, вступають у медичні вузи і здобувають спеціальність лікаря. Перукарі чи експерти з краси в університетах удосконалюють навички з анатомії і медицини і стають косметологами, майстрами у б’юті сфері. Для педагогів – навчання в університеті можливість стати вузькоспеціалізованим вчителем, працювати у гімназіях, коледжах, вузах.

Які найпопулярніші нескладні жіночі професії зараз?

Більшість жінок зараз працюють у б’юті-індустрії, а також у сфері торгівлі. Чимало жінок є перукарями, особливо певного профілю. Наприклад, є суто жіночими чи чоловічими майстрами, нарощують волосся або займаються фарбуванням. Такі професії дуже популярні і з часом їхня затребуваність лише збільшується. Також особливо багато жінок є майстринями манікюру. Такі професії вимагають особливого вміння, адже конкуренція дуже висока.

професія кондитер

Також багато жінок працюють у магазинах або займаються торгівлею, маючи приватний бізнес.

Чимало жінок готують домашні напівфабрикати, а також випікають солодощі. Це користується особливою популярністю, адже більшість господинь з радістю купують готові і смачні домашні продукти. Особливий дохід можуть отримати хороші кондитери, адже сучасні, смачні та красиві торти мають шалений успіх, бо їх замовляють на свята, вечірки та для урочистих подій.

Тож, на сьогоднішньому етапі будь-яка дівчина, закінчивши школу, може отримати нескладну професію та добре заробляти і бути затребуваною.

Leave comment