Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Несподіване зникнення коштів з банківської картки: що робити і куди звертатися

Інколи, у мережі з’являються повідомлення про невідомі транзакції, через які люди втрачають частину власних грошей на рахунках, або у повному обсязі. По-перше, це може бути помилкове списання з боку банківської установи. По-друге, причина полягає у залученні шахрайської схеми.

Несподіване зникнення коштів з банківської картки: що робити і куди звертатися

У будь-якому разі, людям необхідно знати, як діяти за подібних обставин. Також, варто заздалегідь оформити страховку, яка захищає гроші від нападу хакерів. Але, відпочити від повсякденних проблем можна завдяки ресурсу b-p.com.ua, де знаходяться найкращі бездепозитні бонуси казино.

Технічні проблеми з боку банку: як вирішуються

Згідно поточного законодавства стосовно банківських послуг, фінустанови мають сприяти поверненню грошей власникам рахунків. При цьому, вони повинні нести відповідальність лише у разі, якщо помилка відбулася з їхнього боку.

Несподіване зникнення коштів з банківської картки: що робити і куди звертатися

Тобто, згідно статті 86 частини 8 ЗУ про платіжні послуги, банки відповідальні за:

  • Помилки під час виконання переказів з картки на картку (якщо кошти надходять не тому отримувачу);
  • Зняття грошей з карток неправильного відправника;
  • Транзакції з картки відправника без законних підстав, або внаслідок помилки банку.

Якщо один з цих фактів має місце, списані кошти потрібно повернути негайно. А, якщо людина стала жертвою хакерів або крадіїв, варто вжити додаткових заходів.

Перш за все, потрібно зафіксувати факт зникнення грошей з рахунку, а потім здійснити інші важливі кроки.

Крадіжка грошей з картки сторонніми особами: що робити

Якщо людина не робила жодного переказу, а гроші з рахунку зникли, спершу потрібно заблокувати його. Для цього можна звернутися до банку із відповідною заявою, або провести необхідні дії всередині онлайн-банкінгу. При цьому, за наявності страховки, клієнту буде виплачено страхову суму, яка вказана у договорі. А, за відсутності поліса, банк проведе внутрішнє розслідування з метою повернути втрачені клієнтом кошти.

Несподіване зникнення коштів з банківської картки: що робити і куди звертатися

Також, варто заздалегідь зібрати всі наявні свідчення того, що проти людини було застосовано шахрайські дії. А, потім, з цими доказами варто піти до поліційного відділка. Коли шахрая викриють та притягнуть до відповідальності, всі матеріали справи потрібно долучити до судового позову. В кінці, за рішенням суду, зловмисник матиме відшкодувати всю суму завданих збитків.

Leave comment