Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Друге відкриття композитних вінірів

Прямі композитні вініри існували серед методів терапевтичної стоматології вже давно. Спочатку вони виготовлялися індивідуально вручну – і досі виготовляються таким чином багатьма талановитими стоматологами. Водночас, традиційне довільне моделювання композитних вінірів вимагає багато часу, навичок і знань, щоб досягти стабільного естетичного і функціонального результату. Пацієнти, як правило, задоволені, але композитні вініри все ще мають чимало недоліків через варіативність навичок стоматолога та очікувань пацієнта.

За допомогою сьогоденного CAD/CAM розвитку, лікарі можуть створювати посмішки за допомогою передбачуваних композитних вінірів прямо в кріслі, макет яких пацієнти можуть попередньо переглянути прямо в роті перед початком лікування і одразу погодитись або сформулювати свої зауваження і корективи. Це дозволяє лікарям бути більш ефективними і послідовними у виготовленні композитних вінірів, що значно скорочує час перебування в кабінеті та кількість переробок, а також призводить до передбачуваних результатів для пацієнта і стоматолога. Виграють всі.

Композит чи кераміка?

Світлозатверджувальні композиційні матеріали і кераміка – найпоширеніші матеріали для виготовлення матеріалів. Обидва типи матеріалів надають якісні клінічні результат, так само як Інтернет магазин стоматологічних товарів “DentPro” надає можливість придбати якісні товари для стоматологів, серед них широка різноманітність і композитів, і керамічних мас для непрямої роботи.

Композит чи кераміка?

Який матеріал краще підходить для конкретного пацієнта? Це залежить від побажань пацієнта, вихідної клінічної ситуації, бюджету, а також від діагностичних можливостей стоматолога. Розглянемо деякі значимі клінічні відмінності між матеріалами  з перспективи композиту.

Переваги композиту

Вартість

Основною перевагою прямих композитних вінірів перед непрямими керамічними є ціна для пацієнта; відповідно, вартість роботи часто є обмежувальним фактором для прийняття пацієнтом рішення про лікування. Композит допомагає зменшити витрати пацієнта, зокрема коли частина “лабораторної” роботи виконується в клініці власними силами.

Переваги композиту

В естетичних роботах, кількість виконаних одиниць зубів може швидко збільшуватися – наприклад, в типових кейсах переробки верхніх різців, після яких робота розширюється до іклів і премолярів – і сумарна економія для пацієнта може бути значною. З іншого боку, майте на увазі, що пряме виготовлення композитних вінірів займає багато часу в кріслі, що збільшує витрати для вас (або для пацієнта, залежно від бажаного прибутку і рентабельності).

Швидкість

Ще одна перевага композитних вінірів над керамічними полягає в тому, що композитні вініри зазвичай можна виготовити за один візит. Саме тут майстерність стоматолога набуває все більшого значення. Визначення відтінків, прозорості та форми є частиною процесу. Після завершення, композит необхідно відполірувати, щоб отримати більш природний, схожий на зуб, вигляд. Таким чином, композитна процедура може бути набагато менш інвазивною і помітно швидшою, ніж порцелянові вініри.

Консервативність

Мабуть, найбільша перевага композитних вінірів над керамічними полягає в тому, що препарування може бути менш інвазивним і, можливо, навіть оборотним. Якщо існують потенційні оклюзійні проблеми, можливість реставрації композитними вінірами дозволяє нам протестувати пацієнта перед тим, як встановлювати порцелянові вініри.

Недоліки композиту

Одним з недоліків композитних вінірів є те, що вони мають коротший косметичний термін служби порівняно з керамічними. Навіть якщо композитні вініри добре відполіровані, вони все одно можуть бути більш схильні до фарбування з часом, залежно від звичок та дієти пацієнта.

Недоліки композиту

Взагалі, здатність забарвлюватися органічними барвниками є фундаментальною особливістю органічних композитів перед неорганічною керамікою. Поступове забарвлення композитів можна значно нівелювати або взагалі позбутись його, якщо дотримуватись регулярної і якісної персональної гігієни порожнини рота.

Процес лікування

Тепер, коли відомі переваги та недоліки композитних вінірів, як впроваджувати найсучасніші методи лікування, щоб максимізувати здатність надавати ефективне лікування з хорошими результатами?

Недоліки композиту

Сканування і вихідне планування

Для передопераційної підготовки знімаються скани або аналогові відбитки (які у будь-якому випадку оцифровуються). На сьогодні, суттєвої клінічної різниці у точності аналогового відбитку і скану немає. По 3D-моделям робиться віртуальне воскове моделювання нової посмішки. Вакс-ап у комбінації з 2D-фотографіями вихідної ситуації пацієнта можуть бути одразу надіслані пацієнту, що він міг побачити і оцінити очікуваний результат. Зверніть увагу, що кожен етап лікувального процесу повинен бути оплачуваний, щоб ви не витрачали гроші і час на пацієнтів, які хочуть тільки переглянути варіанти змін. Оплата пацієнтом кожного етапу є підтвердженням того, що він серйозно налаштований на подальше лікування.

Вокс-ап, силіконовий ключ і примірка реставрації

Після того, як пацієнт схвалить цифровий віск, модель з ним можна роздрукувати й виготовити силіконовий ключ. Запропонована посмішка може бути перенесена для передопераційної примірки нової посмішки за допомогою пластмаси для виготовлення тимчасових конструкцій. Надання пацієнтам можливості побачити запропоноване лікування у себе в роті є важливим кроком для того, щоб переконатися, що вони задоволені запропонованим покращенням посмішки і повністю згодні на лікування.

Вокс-ап, силіконовий ключ і примірка реставрації

Після того, як пацієнт погоджується на продовження лікування, стоматолог додатково оцінює баланс посмішки і оклюзійні і функціональні співвідношення прямо під час цього візиту. Невеликі зміни можуть бути внесені в остаточне виготовлення композитних вінірів. Пацієнти можуть вирішити відбілити зуби, поки лабораторія виготовляє остаточний варіант воску. Це ще одна можливість для стоматолога отримати додатковий дохід, оскільки пацієнти хочуть мати світліші зуби, які можуть не бути частиною запропонованого варіанту лікування.

Фінальне моделювання і постобробка

Після моделювання і виготовлення остаточного воскового варіанту, пацієнт з’являється для фінальної реалізації реставрацій. За потреби, виконується знеболення. Спочатку, силіконовий ключ приміряється, потім в нього вводять рідкий композит і полімеризують його. Проблеми, пов’язані з таким типом моделювання, полягають у тому, що текучий композит не такий міцний і має меншу зносостійкість порівняно з пакуємими композитами. Шліфування, полірування і фінірування можуть бути виснажливими, оскільки коронки не були відсепаровані в ключі; потрібно багато часу, щоб закінчити належну постобробку композита.

Лайфхаки

Силіконові ключі можна виготовляти з тонкими металевими сепараторами, що значно полегшує постобробку фінальної роботи. Альтернативно, замість ключа, який виготовляється з бази силіконової відбиткової маси прямо біля крісла, можна використовувати стенти – фактично, ключі, які нагадують індивідуальну відбиткову ложку, виготовлені лабораторно. З ними також можливо використовувати сепаратори.

Вашу улюблений пакуємий композит можна нагріти, щоб отримати нижчу в’язкість, необхідну для його течії. Нагрітий композит поміщається в стент, а стент вставляється з встановленими сепараторами. Композит застигає, і стент видаляється. Зуби не скріплюються між собою!

Таким чином, був використаний кращий за фізико-механічними властивостями матеріал, порівняно з рідким композитом, що дозволило отримати міцніші композитні вініри з кращою поліруваністю. Як наслідок, ви отримуєте всі переваги методики з впорскуванням рідких композитних матеріалів, при цьому більш ефективно завершуючи роботу з вашим улюбленим пакуємим композитом, а пацієнт отримує більш естетичний результат.

Leave comment