Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Навчання за програмою «Соціальна робота» та професійні особливості соціального працівника

Діяльність, завдання якої допомагати людям, які опинилися у скрутних психологічних ситуаціях, та надання моральної підтримки незахищеним верствам населення, отримала назву соціальної роботи. Навчання за спеціальністю «Соціальна робота» полягає у вивченні основної дисципліни. Це психологія після 9 класу з тривалістю навчання 3 роки або вивченням психології 2 роки на базі 11 класів. Головне завдання спеціаліста із соціальної роботи полягає не лише у підтримці людини, а й у поверненні її до повноцінного самостійного соціального життя.

Навчання за програмою «Соціальна робота» та професійні особливості соціального працівника

Психологія в роботі соціального фахівця

Соціальна робота – це широка галузь професійної діяльності. Після отримання диплому із спеціальності «Соціальна робота» свої знання та вміння можна застосувати у багатьох сферах. Щоб стати соціальним працівником, треба відчувати до цього покликання. Запорукою професійного зростання стане уміння знайти підхід до кожної людини. Потрібно стати справжнім психологом, щоб на морально-психологічному рівні відчувати людину.

Психологія в роботі соціального фахівця

Треба бути готовим завжди прийти на допомогу, мати ті риси характеру, які не дозволять переступити через чиюсь проблему, а завжди протягнути руку допомоги. Якщо ви гуманістично спрямовані, маєте особисту соціальну відповідальність, загострене почуття справедливості, поважаєте почуття інших людей, тоді ця робота саме для вас. Інститут бізнесу та технологій КІБіТ радо відкриє вам свої двері.

Глибинна місія соціальної роботи полягає у можливості допомагати людині розкрити максимально свій потенціал, попередити виникнення соціальних криз, стабілізувати своє життя та збагатити його духовно. Фахівець здійснює це через психологічні прийоми та підходи.  Головна особливість професії соціального працівника – це людиноцентризм, визнання цінності кожної особистості, відокремлення її особливого місця у суспільстві, вирішення її суспільних проблем, які виникають у процесі життєдіяльності.

Фахівець соціальної роботи повинен тримати руку на пульсі часу та бути своєрідним агентом змін у суспільстві, щоб допомогти кожному, хто цього потребує, підлаштуватися під сучасний ритм життя. Соціальний працівник – це психолог, який здатний відрегулювати правові, економічні відносини людини і держави.

Функції соціального фахівця та сфера його занятості

Професійними функціями фахівця із соціальної роботи є:

 • моральна і емоційна допомога людям, які опинилися у кризовій ситуації;
 • надання юридичного захисту та представлення правових інтересів своїх клієнтів у різних інстанціях;
 • робота над соціальними проектами та програмами для населення;
 • вирішення суперечливих ситуацій і контроль за дотриманням соціальних норм;
 • попередження та подолання негативних явищ у суспільстві, які можуть стати загрозою для соціальних устоїв населення.

Функції соціального фахівця та сфера його занятості

Соціальна робота включає дуже широкий спектр діяльності і вимагає від спеціаліста постійного навчання та професійного самовдосконалення.

Спеціаліст соціальної роботи може застосувати свої професійні знання у наступних сферах:

 • центри зайнятості;
 • соціальні служби та територіальні центри для роботи з населенням;
 • притулки для дітей та дорослих;
 • реабілітаційні центри для людей з особливими потребами;
 • соціально-психологічні відділи для працівників на різних підприємствах, навчальних закладах, військових частинах;
 • громадські організації, що надають соціальні послуги, захищають права, вирішують соціальні та особисті проблеми.

Працювати за спеціальністю можна як у державних установах, так і у приватних підприємствах. Головне – володіти теоретичною базою знань, уміти їх застосувати на практиці та знайти індивідуальний підхід до кожної людини. Шлях до вирішення її проблем лежить через розкриття її душевного стану.

Leave comment