Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Що потрібно знати про вітаміни перед їхнім прийомом?

З настанням осіннього та весняного сезону попит на добавки, що містять вітаміни та мінерали суттєво підвищується. Це пов’язано з поширеною думкою людей про те, що саме в перехідний період в організмі виникає дефіцит певних корисних мікроелементів. Проте, це не завжди так.

Тільки лікар після аналізів може визначити, чи справді потрібні ті чи інші речовини. Зазвичай дефіцит виявляють достатньо часто, тому люди активно цікавляться покупкою добавок з вітамінами та мінералами. В цій статті розповідаємо про ці препарати детальніше та розбираємось з призначенням багатьох популярних складових.

Як вітаміни впливають на організм?

Про користь цих речовин чув майже кожен з нас. Це не дивно, адже вони забезпечують багато переваг для організму, починаючи від укріплення імунітету та закінчуючи зниженням нервового навантаження. Все залежить від різновиду речовин. Кожна з них має специфічну будову та склад, що забезпечує різний вплив на організм. Проте, всі ці компоненти мають загальне визначення. Вітамінами називають сполуки органічного типу, які стимулюють активність різних біохімічних реакцій.

Як вітаміни впливають на організм?

Наприклад, вони сприяють зростанню клітин, прискоренню обміну речовин, підвищенню енергії та іншим позитивним змінам. Важливою характеристикою є повне виведення з організму після забезпечення потрібного ефекту. Більшість таких сполук не мають властивостей до накопичення, тому через певний час вони зникають. Крім цього, багато вітамінів організм не може синтезувати. Ці особливості є передумовами для появи дефіциту.

Як вітаміни впливають на організм?

Знизити ризики допомагає збалансоване харчування. Проте, більшість людей в силу певних обставин не дотримується рекомендацій по формуванню щоденного раціону. Саме тому їм потрібне регулярне поповнення вітамінів та мікроелементів, кількість яких в організмі критично мала. Кожна група сполук направлена на окремі процеси в організмі. Вони можуть забезпечувати наступні види впливу:

  • зміцнення серцево-судинної системи;
  • захист клітин від негативної дії вільних радикалів;
  • покращення кровообігу та насичення корисними мікроелементами органів;
  • підвищення імунітету, а також здатності організму до боротьби з вірусами та інфекціями;
  • регулювання функції вироблення гормонів;
  • нормалізація діяльності ЦНС;
  • зміцнення м’язових та кісткових тканин;
  • прискорення перетворення поживних речовин в енергію.

Крім цього, вітаміни та мінерали сприяють прискоренню процесів відновлення та зростання клітин. Якщо якихось сполук в організмі надто мало, то розвивається дефіцит. У разі перевищення необхідних показників виникає гіпервітаміноз. Щоб запобігти цим явищам та оцінити переваги вживання корисних добавок, потрібно спочатку проконсультуватися з лікарем.

Який ефекти забезпечують поширені різновиди вітамінів?

Варто почати з того, що вказані сполуки розділяють на жиророзчинні та водорозчинні. Вітаміни з другої категорії не затримуються в організмі довгий час та швидко розчиняються у воді. Поповнення цих речовин відбувається через продукти харчування та добавки.

Який ефекти забезпечують поширені різновиди вітамінів?

Основною особливістю жиророзчинних вітамінів є те, що вони можуть тривалий час знаходитися в печінці та жирових тканинах. До водорозчинних відносять аскорбінову кислоту, рибофлавін (B2), біотин (B7) та інші вітаміни.

Дія першого різновиду спрямована на підвищення стійкості організму до інфекцій та синтез колагену. Рибофлавін призначається для покращення метаболізму вуглеводів, жирів та білків, а біотин позитивно впливає на нігті, волосся та шкіру. Яким би не був корисний вплив, варто обов’язково консультуватися з лікарем перед прийомом.

Leave comment