Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Застосування гербіцидів – коли це потрібно

На боротьбу з бур’янами йде багато сил і часу, адже вони завдають великої шкоди посівам. Якщо не використовувати гербіциди, бур’ян забере всі корисні речовини з ґрунту, світло, вологу, а рослини на полях стануть неповноцінними. Препарати випускаються у вигляді водорозчинного порошку або гранул, суспензії та водного розчину. Перш ніж купити гербіциди, необхідно звернути увагу на їх властивості, враховувати класифікацію, тому що можна отримати зовсім інший результат.

Грунтовий гербіцид для соняшника Промекс

Що потрібно знати про гербіциди

Усі гербіциди, що існують у сільському господарстві, зібрані до груп за певними параметрами. Вони бувають органічними та неорганічними. До першої групи належать речовини, які не шкодять живим істотам. Їх зазвичай і використовують у сільському господарстві. До другої групи належать препарати, які застосовують на площах без культурних рослин, наприклад, уздовж автотраси або на будівельних майданчиках.

Препарати суцільної дії вбивають все на своєму шляху, тому їх потрібно використовувати навесні до садіння або після плодоношення. Властивості гербіцидів цього виду знадобляться для обробки цілинних земель або при будівництві споруд. Препарати вибіркової дії потрібні у тому випадку, якщо висадка садових культур відбулася, і потрібно видалити лише бур’яни. Одні хімікати добре впливають на багаторічні бур’яни, другі – на однорічні. Агро інтернет-магазин Яблуком активно розвиває аграрний бізнес в країні. Тут можна знайти якісний посівний матеріал, оригінальні засоби захисту рослин, гербіциди чи добрива за вигідною ціною. Кожен клієнт отримає необхідну інформацію та кваліфіковану допомогу.

Розпилення гербіцидів в полі

Гербіциди – це ті ж отрутохімікати, які можуть спричинити проблеми. При неправильному застосуванні токсичних з’єднань або недотриманні дозування є ризик занапастити культурні рослини. Хімікати в нерозкладеному вигляді шкодять ґрунту, флорі, фауні та людині. При грамотному застосуванні вони допомагають позбутися бур’янів, тим самим звільняючи місце для рослин. Головне, зробити правильний вибір з огляду на призначення, токсичність, і діяти суворо за інструкцією.

Ефективність застосування гербіцидів доведена багаторічним застосуванням не тільки у великих господарствах, а й на дачних ділянках. Вона залежить від кількох факторів:

  • використання хімікатів за температури повітря шістнадцять-двадцять два градуси;
  • дотримання дозувань, зазначених виробником;
  • зволоження верхнього шару ґрунту;
  • активне зростання бур’янів;
  • видовий склад бур’янів;
  • вид ґрунту.

Якщо все зробити правильно, враховуючи фактори та схеми обробки, то очікувати результатів можна через два-чотири тижні.

Гербіциди у сільському господарстві

Як правильно вносити засіб від бур’янів

Препарати, призначені для знищення бур’янів, розводять безпосередньо перед застосуванням за інструкцією. Залишати на декілька днів готовий розчин не можна. Гербіциди зберігають далеко від харчових продуктів у нежитловому приміщенні з гарною вентиляцією. В обов’язковому порядку обмежити контакт із тваринами та дітьми.

Для обробки ділянки вибирають безвітряний сонячний день. Ґрунт зрошують за день до обприскування. Це необхідно зробити для того, щоб максимально продовжити дію препаратів та підвищити їх ефективність. Гербіциди вносять різними способами, які залежать від площі, що обробляється. Якщо це невелика ділянка, то зрошення проводять за допомогою обприскувача, для великих – застосовують авіа оброблення. Бур’яни між грядками точково можна обприскати з пульвелізатора. При теплій погоді, після проведення обробки, потрібно не менше 5-6 годин для вбирання препаратів. У разі дощу та змиву засобу, зрошення потрібно повторити.

Leave comment