Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
клавіатура

Як створити статтю, за яку не було соромно? Що зробити, аби навчитися копірайтингу? Такі запитання часто ставлять собі автори-початківці. Будь-який текст любить структурований підхід. Пости, статті, сценарії – все це вимагає певного алгоритму дій.

Тематика та тип

Це перше питання, з яким необхідно визначитися. Залежно від того, де буде розміщуватися стаття, можуть використовуватися різні формати та стилі.

як почати писати тексти

Якщо це технічна стаття – треба ознайомитися з подібними текстами. Якщо рекламна або про бездепозитні спіни – дивитися такі ж. Якщо пост у месенджері чи соцмережі – переглядати структуру чужих постів на каналах та сторінках.

Аудиторія читачів

Хто буде читати текст? Відповідь на це запитання допоможе сформувати заголовок та задати напрямок тез і стиль. Про складне можна написати по-складному або простими словами – у залежності від цільової аудиторії та тематики.

Користь для читача

Текст може бути призваний вирішувати проблеми, давати поради, інформувати чи розважати. У будь-якому разі своє завдання він має виконувати максимально глибоко та повністю.

Вигода для автора/замовника

Що треба здобути? Підвищити продажі, завоювати довіру та добру репутацію, збільшити кількість підписок чи лайків, отримати пожертвування, підняти сайт в результатах пошуку… Варіантів безліч. Якими б вони не були, мета має бути досягнена. Варто подивитися на інші статті:: як вони написані, де вставлені посилання, як вони працюють. Щоб було легше, можна розбити текст на певні блоки, проаналізувати кожен та вибудувати взаємозв’язаний контент – без повторів та зайвих речень/слів.

Розробка структури

Спочатку потрібні тези − найважливіше ядро майбутнього тексту. Після вивчення інших статей і постів, а також перегляду відео слід коротко записати все найважливіше, а потім скомпонувати матеріал. Отже, є багато тез − їх треба відсортувати. Тобто спланувати структуру тексту так, щоб вона працювала. Тези слід розкласти по поличках і рухати їх, поки не буде досягнено ідеального результату та логічних взаємозв’язків.

друкарська машинка

Бажання творити

Без цього – ніяк. Усіма своїми діями слід занурюватися в творчій  потік – у готовності висловити все, що є на думці. Отже, відкривається чистий лист, на який передається інформація та особистий погляд (якщо це потрібно) з урахуванням створеного плану. Тези розписуються докладніше, тим самим розширюючи їх до потрібного розміру. Із коротенького речення вони перетворюються на інформативні абзаци. Грамотність важлива, але потім помилки можна виправити. Головне – писати так, як тече думка.

Дописати до кінця

Не слід зупиняться на півшляху. Звісно, невеличкі паузи знадобляться, але не настільки, щоб втратити думку та інтерес. А вже потім, коли текст буде готовий, слід дати йому відпочити. Через якийсь час (не забувати про дедлайни!) потрібно повернутися до результату своєї творчості та перечитати його.

Ось тут самий час зайнятися усуненням недоліків: виправити стилістику, зробити роботу над помилками, відредагувати структуру, прибрати зайве або додати те, чого не вистачає. І так доти, доки результат стане ідеальним. Автор має бути повністю задоволений своєю роботою. А щоб зберегти об’єктивність, не буде зайвим дати прочитати статтю друзям чи рідним. Та врахувати їхні зауваження.

письмо в блокноті

Кожен написаний текст буде додавати досвіду, розширювати кругозір та відточувати інтелект. Рано чи пізно автор стане справжнім профі та зможе створювати дійсно корисні, цікаві статті. А заразом збирати власне портфоліо: адже воно може знадобитися.

Leave comment