Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Який аргонодуговий апарат вибрати для TIG зварювання

Аргонодугове зварювання використовується для роботи з чорними та кольоровими металами і їхніми сплавами, алюмінієм, конструкціями з нержавіючої сталі, титану. Особливість обладнання в тому, що це апарати 2 в 1, тобто поєднують електричне та газове зварювання.

У автосервісі використовують професійне зварювальне обладнання 3 в 1, можлива робота в режимах MMA, MIG/MAG, TIG. Любителі купують аргонодугове обладнання в гараж для того, щоб заварити тріщини в піддоні або головках блоку циліндрів транспортного засобу, відремонтувати диски, виконати дрібний гаражний ремонт самостійно. Нагадаємо, що TIG – це зварювання вольфрамовим електродом у середовищі захисного газу.

Купити недорогий аргоновий зварювальний апарат можна в магазині, вартість починається від 7000 грн, швидка доставка по всій Україні. На все TIG обладнання надається гарантія від виробника. У магазині можна відразу замовити всі необхідні комплектуючі та витратні матеріали.

Використання апарату для аргонно-дугового зварювання
Використання апарату для аргонно-дугового зварювання

На що важливо звертати увагу при виборі аргонодугового зварювального апарату

  1. Сила струму. Найважливіший параметр, тому що діапазон зварювального струму визначає товщину металів, що зварюються. Для роботи зі сталевими конструкціями завтовшки 6 мм достатньо 200 амперів. Якщо говорити про алюміній, то для деталей такої ж товщини знадобиться струм понад 200 ампер. Якщо плануєте широкий спектр завдань, одразу купуйте апарат із діапазоном струму 5-300А.
  2. Діаметр електрода. Вольфрамові електроди випускаються різної товщини від 1 до 6 мм, т.к. для тонких металів можна працювати з електродами до 2 мм, а для зварювання колісних дисків електроди менше ніж 3,2 мм не підійдуть.
  3. Напруга мережі. Для побутового зварювання можна вибирати агрегати, які працюють від домашньої мережі 220 В. А ось для роботи з товстими металами доведеться придбати обладнання на 380 В. Напруга впливає на потужність апарату.
  4. Транзистор. Обирати доведеться між транзисторами MOSFET та IGBT. Професіонали рекомендують апарати з IGBT, вони потужніші.
  5. Тривалість включення (ТВ). Характеристика визначає час безперервної роботи зварювання. Можна не гнатися за високими показниками, тому що зварювальний процес зазвичай потребує паузи, щоб підігнати деталі, замінити розхідник, перевірити шов, підготувати ділянку до роботи. Якщо ви включаєте зварювальник епізодично, ТВ 40% буде достатньо. ТВ 60-100% потрібна тим, хто займається зварювальними роботами регулярно.
Результати роботи аргонодугового зварювального апарату
Результати роботи аргонодугового зварювального апарату

Додаткові корисні функції:

  • Високочастотне запалювання забезпечує легке запалення дуги без контакту з металом. Необхідна функція для зварювальників-початківців, так як при безконтактному підпалі неможливо пропалити метал. Плюс зварювання чистіше та акуратніше.
  • Охолодження пальника. Пальник сильно нагрівається при інтенсивному зварюванні, і для запобігання його перегріву агрегат може оснащуватися системою рідинного охолодження.
  • Продування газу – використовується для захисту швів від окиснення.

Leave comment