Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Піца

Піца – одна з найпопулярніших страв у всьому світі. Ароматна, з сиром, що тягнеться тонесенькими нитями та різноманіттям начинок – її люблять дорослі й діти. Надзвичайний попит і багата історія роблять цей продукт дійсно культовим. Замовити найсмачнішу піцу з доставкою можливо, перейшовши за посиланням if.smaki-maki.com.

Як виникла піца – трохи історії

У більшості людей при слові «піца» виникає асоціація з сонячною Італією. Безсумнівно, це одна з найзнаменитіших італійських страв. Однак перші згадки про піцу відносяться ще до Стародавньої Греції, Єгипту. В Італії піца довгий час вважалася їжею бідняків. Найчастіше це була хлібна перепічка з оливковою олією і всім, що було у наявності. Все змінилося в XVI віці, коли в країну з Південної Америки завезли томати. Вже в XVII столітті в Італії з’явилися перші піцейоло.

як виникла піца

Піца – ТОП 5 цікавих фактів

Ця страва користується дуже великою популярністю в усьому світі. Ось декілька цікавих фактів про піцу.

Факт №1 – піца Маргарита названа на честь королеви

Попри загальну любов, піца не користувалася популярністю серед монарших осіб Італії. Річ в тому, що спочатку тісто для основи вимішували ногами. Однак, коли пізніше замішувати тісто стали за допомогою вінчика, піца змогла підкорити серце королеви Маргарити, причому настільки, що остання подарувала страві своє ім’я.

піца Маргарита на честь королеви

За однією з версій, в кінці XIX століття королева відвідала Неаполь. Вона порядком втомилася від французької кухні й захотіла покуштувати щось італійське та попросила приготувати кілька різновидів піци. Одна, з досить елементарною начинкою з моцарели, томатів і базиліка сподобалася королеві найбільше і відтепер має назву «Маргарита».

Факт №2 – італійцям потрібно всього 1,5 хвилини, щоб спекти піцу

Саме так, всього 1,5 хвилини або 90 секунд і ароматна, рум’яна піца буде готова. Потрібно відзначити, що цей час йде виключно на випічку в дров’яної печі при 400 градусах. Таким чином  улюблена страва отримує красиву скоринку і легкий запах багаття.

Факт №3 – жовтень вважається національним днем піци в Америці

день піци в Америці

Америка вважається другою батьківщиною цієї страви, адже саме населення США – найбільші поціновувачі піци у світі. Звичайно рецептура американської піци дещо відрізняється від класичної італійської. Наприклад, остання може бути тільки на тонкому тісті, без пишних бортів з мінімумом інгредієнтів в начинці (італійці ніколи не змішають кілька видів м’яса, бекон та інше). Американська піца може бути з будь-якою начинкою, на товстому тісті. Тому її приготування займає більше часу.

Факт №4 – Олександр Дюма був фанатом піци

У 1835 році відомий письменник прибув до Неаполя і зробив для себе цікаве зауваження. У теплу пору року місцеві жителі харчувалися в основному баштанними. З настанням холодів в Неаполі починали повсюдно готувати піцу. Після дегустації автор «Трьох мушкетерів» дав вищий бал цій страві. Бувши відомим гурманом, він присвятив їй цілу главу у своїх подорожніх нотатках.

Факт №5 – деякі країни розробили власну рецептуру піци

Окремі держави розробили власні, регіональні рецепти культової страви. Так в Бразилії кухарі додають в піцу зелений горошок і бобові, а французи можуть покуштувати її зі смаженими яйцями.

Піца з горошком

Це лише мала частина цікавинок про цю чудову страву. Однак варто згадати ще один факт, який не має заперечень. Піца – це смачно. Вона дуже багатогранна і різноманітна, починаючи від тіста і закінчуючи соусом, начинками. Головне, щоб в приготуванні використовувалися виключно якісні та свіжі продукти.

Leave comment