Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Две порции роллов и соевый соус

Суші — японська страва, яка швидко набрала популярності в нашій країні. Завдяки тому, що суші корисні, смачні, низькокалорійні, та мають незвичний присмак, мода на них продовжує набирати обертів. Окрім того, гарні суші важко самому приготувати в домашніх умовах. Тому найчастіше їх їдять в ресторанах, або замовляють додому. Це створює додаткову атмосферу святковості страви. Замовити різноманітні суші ви можете на сайті sumy.sushi-go.com.

Суші, сусі чи роли?

Часто можна почути всі три назви. Суші та сусі — одне і теж. Назва сусі ближча до оригінальної японської і за законами транслітерації японської саме так мала б називатися страва. Але, суші прийшли до нас не напряму з Японії, а з заходу, тому прижилась англійська назва суші.

Ніжні смачні суші для любителів японської кухні

Багато людей досі ведуть дискусії з приводу того, як відрізняються суші і роли. Суші це більш загальна історична назва всіх цих страв, а роли — це популярний різновид суші. Також «суші» називають страву, яка робиться вручну. Кухар зліплює рисову кульку або овал, і за допомогою шматочка норі прив’язує до неї шматочок риби або морепродукту.

Роли — це вже європейська назва, в перекладі з англійської означає «скручувати». Роли робляться на спеціальній невеличкій циновці, на листя норі накладають рис, далі начинку і скручують страву у «ковбаску». Потім її ріжуть на 6-8 шматочків. Це і є роли, найпопулярніша західна версія суші. Є також версія з норі всередині і начинкою зовні, яка посипається, наприклад, кунжутом. Це теж роли, вони називаються уро-макі.

Нарізана сира риба та роли

Найпопулярніші види суші

В Sushi Go ви зможете скуштувати найпопулярніші різновиди суші. А ми тим часом розглянемо відомі види цієї страви. В Японії і за її межами суші відрізняються. В західній культурі з’явились свої популярні різновиди:

 1. Каліфорнія. Як і дві наступні категорії, отримала назву від місця виникнення. Зовні суші покриті ікрою летючої риби.
 2. Філадельфія. Покриті зверху шматочком лосося.
 3. Канада. Досить класичні роли: норі, рис, огірок, лосось, сливовий сир.
 4. Аляска. Роли з крабовим м’ясом, посипані кунжутом.
 5. Темпура. Це гарячий різновид ролів.

Різні види суші на дошці

Є і інші популярні різновиди, але це основні. Такі назви ви зустрінете в багатьох суші-кафе. Але, якщо ви хочете скуштувати суші в Японії або в класичній японській кухні за межами Японії, то потрібно бути готовими до іншої класифікації суші. В Японії виділяють такі різновиди страви:

 1. Нігірідзусі. Найпопулярніші японські суші. Продовгуватий шматочок рису, зовні покритий шматочком риби, трохи васабі. Робляться руками.
 2. Макідзусі. Це і я та страва, яку ми називаємо ролами, найбільш популярний вид суші на заході. Готується за допомогою спеціальної циновки. Якщо в меню японської кухні не знайдете улюблених «Каліфорнії» чи «Філадельфії», то замовляйте макідзусі, це найближчий до них вид суші. Є кілька різновидів: футомакі (циліндрична форма, великого розміру, близько 5 см), хосомакі (маленькі циліндри по 2 см), темакідзусі (конусоподібної форми, близько 10 см), урамакі (роли, де норі всередині, навколо начинки, а рис зовні).
 3. Осідзусі. Готуються під дерев’яним пресом. Мають вигляд невеликих брусочків.
 4. Інарідзусі. Мішечок з тофу, наповнений рисом.
 5. Тірасідзусі. Ці суші взагалі подаються на тарілці, знизу — рис, зверху — риба та морепродукти.
 6. Наредзусі. Один з самих старих різновидів. Страва готується близько пів року. В склад входять риба і рис, які консервують у спеціальних бочках під пресом і за допомогою солі.

Ось так відрізняються японські суші та суші, популярні за межами Японії. Це цікаві страви, які варто спробувати.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.