Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

Питання фінансової грамотності в даний час дуже популярний, і пов’язано це з тим, що активно розвивається техніка та інформаційні технології. Зараз в силу наявності безлічі можливостей, величезного числа банків, платіжних систем, способів оплати, а також різних фінансових механізмів, людина може загубитися в їх різноманітті або сприймати дані пропозиції як хитрощі або ворожу технологію. Але це зовсім не так, і мова йде про грамотний вибір і зручність, при цьому ніхто не говорить про недотримання ряду запобіжних заходів і марності адекватної оцінки пропозицій. Для того щоб орієнтуватися в сучасному світі фінансових операцій, багато постачальників подібних послуг пропонують зрозумілі і змістовні інформаційні матеріали, такі як фінансовий SkillUp.

Зміст і мета фінансового SkillUp

Фінансовий SkillUp: школа платіжної грамотності від Mastercard
Фінансовий SkillUp: школа платіжної грамотності від Mastercard

Розробка матеріалів з розряду “школа платіжної грамотності” необхідна для донесення азів дій з електронними картками та операціями до всіх вікових категорій, особливо підлітків. Такий підхід покликаний:

  • захистити від формування недбалого і безвідповідального ставлення до фінансових операцій;
  • виключити ризик стати жертвою шахраїв;
  • виробити вміння впевнено і правильно розпоряджатися виділеними коштами, використовувати різні механізми оплати;
  • закласти фундамент для розвитку навички правильного поводження з грошовими коштами, який неодмінно стане у нагоді в дорослому житті.

Платіжна грамотність включає безліч аспектів. До них відноситься і оплата карткою в магазинах на касі або терміналі, розрахунки з використанням технології NFC і програмного забезпечення зі смартфона, оплата проїзду та онлайн-покупки на просторах інтернету. Для дорослих людей ці механізми увійшли в звичку, а підростаючому поколінню належить їх освоїти, і що найголовніше – усвідомити відповідальність і навчитися дотриманню заходів безпеки.

Короткий зміст уроків фінансового SkillUp

Фінансовий SkillUp – це навчальний серіал. Кожна серія розкриває певні можливості і аспекти фінансових операцій через діалог двох героїв, а також занурює у відповідну термінологію, допомагаючи розібратися з базовими принципами і правилами такої діяльності.

Перша серія знайомить з поняттям платіжної картки і детально розкриває особливості її використання, можливості і правила безпеки. У ролику йдеться про переваги оплати карткою, порядок оформлення, зокрема з якого віку її можна оформити, різницю між дебетовою і кредитною карткою, а також про можливі проблеми з карткою, порядком дій і спілкуванні з представниками банку по телефону.

Процес отримання картки у банку
Процес отримання картки у банку

Друга серія детально розповідає про оформлення першої карти. Пояснюється процес отримання і правила використання. Серія містить інформацію про те, які документи потрібні для оформлення картки, критерії вибору банку та особливості пропозицій. Розкриваються моменти в частині карт з безкоштовним або платним відкриттям і обслуговуванням. Вводиться термін “Інтернет-банкінг” і пояснюється його призначення. Також присутня інформація про механізм комісійних зборів при оплаті.

Третя серія розповідає про можливі механізми безготівкової оплати. Зокрема, мова йде про оплату за допомогою, прив’язаної до телефону електронної версії карти за допомогою спеціального інтерфейсу. Розкриваються питання оцифровки карти і технічних можливостей пристроїв, а саме наявності інтерфейсу NFC для виконання такої операції. Також мова йде і про безпеку такого типу оплати.

Четверта серія навчить інтернет-покупкам, основам безпеки таких операцій, перевірці онлайн-магазинів, а також розповість про важливість установки карткового ліміту і важливості дії в плані безпеки.

П’ята серія зачіпає сферу розваг і покупок у внутрішньоігрових магазинах, а також важливості захисту аккаунта.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.