Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
CUPRA e racer – яскравий представник сучасних гоночних автомобілів

Історія автомобілебудування та автоспорту дуже тривала і насичена. Пророблений довгий шлях удосконалень, і він ще не закінчений. Автомобілебудівники не перестають дивувати новими технологіями і дизайнерськими рішеннями, і найзухваліші з них ми бачимо в світі автоперегонів, що дозволяє інженерної думки продемонструвати всі свої можливості. Всі чудеса аеродинаміки, керованості, систем контролю і головне потужності концентруються на гоночних змаганнях. Природно, навіть в такій галузі проявляються модні тренди. Досить дивно, що корисні і важливі рішення, над якими варто було б подумати на самому початку, зараз просто мода або метод конкурентної боротьби, але краще пізно, ніж ніколи. Але головне, що в підсумку ми бачимо все більше розробок в сфері систем автоматичного гальмування і зміни курсу і, звичайно, електродвигун, навіть на рівні гоночних машин і суперкарів. Тепер і іспанський бренд долучився до цього модного віяння і на світ з’явився автомобіль CUPRA e racer.

Історія CUPRA e racer

Сучасний дизайн автомобілю CUPRA e racer (фото з офіційного сайту https://www.cupraofficial.com.ua/)
Сучасний дизайн автомобілю CUPRA e racer (фото з офіційного сайту https://www.cupraofficial.com.ua/)

Вперше цей спортивний хетчбек був представлений в якості концептуальної моделі на автомобільному салоні у Женеві в 2018 році. Тепер же він доступний для придбання, знайшов остаточний зовнішній вигляд і технічний характеристики, і володіє потужним електричним двигуном. Історія появи автомобіля досить цікава, оскільки його творці на відміну від багатьох колег, що особливо модно в останнє десятиліття, вийшли зі складу концерну. Йдеться про іспанського автомобільного виробника Seat, від якого і відкололася CUPRA.

Вона була організована спочатку як відділення, пріоритетною метою якого була розробка концепції спортивних автомобілів на основі серійних моделей. В даному випадку базою послужив концепт Seat Leon, який переродився, і тепер існує вже під новим брендом у вигляді базової версії CUPRA Leon і гоночного електрокара CUPRA Leon e racer.

У той же час, знову ж віддаючи данину іншій моді, як і багато інших виробників, назвати його оригінальним не вийде. Пов’язано це з тим, що в новому авто використовується платформа Volkswagen MQB Evo, що з технічної точки зору все одно має розцінюватися як плюс. Для цього модульна або матрична платформа і була придумана, щоб не винаходити велосипед. За заявою компанії унікальність моделі полягає в тому, що це перший електрокар, розроблений під новий клас гонок для відповідних автомобілів. Виробник позиціонує розробку як автомобіль, що розкриває можливості і потенціал електроприводу для гонок. Але об’єктивно в цьому напрямку вже відзначилися багато автовиробників.

Технічні особливості CUPRA e racer

Швидкий та потужний автомобіль CUPRA
Швидкий та потужний автомобіль CUPRA

При розгляді технічної сторони питання не можна сказати, що виробник розкриває всі аспекти, а й офіційної інформації достатньо, щоб зрозуміти серйозність підходу до розробки. Для цього можна ознайомитися з наступними технічними особливостями CUPRA Leon e racer:

  1. Стильний корпус з хорошою аеродинамікою, обвісами, повітрозабірниками і антикрилом, багато вуглеволокна і фірмові литі диски. Дизайн опрацьований, і кожна деталь, в тому числі і спортивні крісла, кермо і центральний сенсорний екран, видає спортивний характер.
  2. Задній привід.
  3. Електричний двигун. Всього їх 4 і працюють вони від акумуляторної батареї потужністю близько 65 кВт/ч. Для відновлення заряду використовується енергія при уповільненні і гальмуванні. Конструкція батареї заслуговує на окрему увагу, оскільки вона складається з 23 секцій, в кожній з яких 264 акумуляторні осередки, що в сумі дає більше 6000 елементів. Зарядити ж таку батарею можна всього лише за 40 хвилин.
  4. Максимальна потужність силового агрегату становить 680 к. с.
  5. Розгін до 100 км/год займає не більше 3 секунд. Гранична швидкість становить 270 км / год.

Відео огляд спортивного автомобілю CUPRA Leon E-Racer

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.