Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей
Фотовідбілювання зубів – переваги і нюанси процедури

Сяюча білосніжна посмішка – мрія кожного. Однак любов до чорного чаю, червоного вина, ягідних десертів неминуче відбивається на кольорі наших зубів. Крім того, далеко не всі народжуються з ідеально білою посмішкою. Чи реально це виправити? Будь-яка зубна клініка підтвердить: так, і дуже просто. Завдяки фотовідбілюванню можна всього за одну процедуру відбілити емаль зубів на 5-12 тонів.

Що таке фотовідбілювання зубів?

Фотовідбілювання – це естетична процедура, при якій на емаль зуба наносять спеціальний відбілюючий гель на основі перекису водню. Відбілюючу речовину «активують» за допомогою спеціалізованого апарату. Під дією УФ-випромінювання гель вступає в реакцію з пігментами емалі, за рахунок чого вона освітлюється. До основних плюсів фотовідбілювання відносяться:

  • процедура триває менше години;
  • результат видно відразу;
  • при дотриманні правил гігієни ефект зберігається до 3 років;
  • фотовідбілювання дозволяє не тільки освітлити емаль, але і позбутися від жовтих плям, неоднорідності тону, а також від розташованого глибоко в структурі зубів знебарвлення;
  • при коректному підході відбілювання зубів є повністю безпечною процедурою, яка ніяк не відбивається на здоров’ї вашої посмішки;
  • перед процедурою проводиться стоматологічна профілактика: видалення каменю і нальоту.
Проведення процедури фотовідбілювання зубів молодої дівчини
Проведення процедури фотовідбілювання зубів молодої дівчини

Попередньо стоматолог погоджує з пацієнтом майбутній колір емалі. Зазвичай тут орієнтуються на природний відтінок зубів людини: наприклад, якщо у нього жовтувата емаль, перетворити її в голлівудську білосніжну буде не тільки складно, але і небезпечно для здоров’я зубів.

Перед відбілюванням лікар ізолює слизові пацієнта (обкладає серветками, наносить рідкий коффердам), потім кілька разів покриває зуби гелем (зазвичай 3 рази). Після процедури власникові сяючою посмішки важливо кілька днів дотримуватися спеціальної “білої” дієти-вибирати продукти без яскравих пігментів і барвників (банани, рис, білий хліб, білі овочі, молочні продукти та ін.).

Мінуси і протипоказання відбілювання зубів

При всіх перевагах метод має і свої недоліки. Зокрема, перед процедурою потрібно знімати мікропротези і вініри, а результат багато в чому залежить від ваших природних даних – у деяких пацієнтів спостерігається нерівномірне відбілювання через те, що гель по-різному реагує на різних ділянках емалі. А в разі використання неякісних гелів або при порушенні технології відбілювання великі ризики травмування емалі, опіку слизових, розвитку проблем із зубами, які можна буде вирішити тільки за допомогою пломбування і депульпації.

Огляд пацієнта у стоматолога перед проведенням процедури відбілювання зубів
Огляд пацієнта у стоматолога перед проведенням процедури відбілювання зубів

Крім того, відбілювання зубів має ряд протипоказань. Процедуру не можна проводити в наступних випадках:

  • Якщо у пацієнта присутні серйозні травми зубів, зубний камінь, клиновидний ефект, підвищена стертість емалі, відкриті коріння зубів.
  • При карієсі, періодонтиті, пульпіті (попередньо потрібно провести лікування).
  • При будь-яких злоякісних пухлинах, діабеті, епілепсії.
  • Вагітним і годуючим жінкам.

Природно, якщо ви звернулися до кваліфікованого досвідченого лікаря, відбілювання зубів пройде без будь-яких неприємних наслідків, і вже через годину ви будете зачаровувати оточуючих білосніжною сяючою посмішкою.

У пошуках хорошого стоматолога? Фахівці клініки “HAVRYK DENTAL CLINIC” з радістю допоможуть втілити в життя вашу мрію про ідеальні, здорові і красиві зуби.

Фотовідбілювання зубів у клініці “Havryk Dental Clinic” (відео)

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.