Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

Зміна пір року — це не завжди лише зміна погоди або квітів. Для сотень мільйонів людей по всьому світу, що страждають від сезонної алергії, це означає посилення таких симптомів, як чхання, закладений ніс, тиск у носових пазухах і сльозяться очі.Існує безліч фармакологічних засобів, якими заставлені цілі полиці в аптеках, проте є і натуральні способи полегшення симптомів алергії.

Однак спочатку корисно розібратися в механізмі виникнення алергічних реакцій. А потім ви зможете скласти ефективний і дієвий план по боротьбі не тільки з симптомами, але й з причинами вашої алергічної реакції.Алергія зазвичай виникає, коли імунна система видає надлишкову реакцію на речовину, що в звичайній ситуації є безпечним.

Зазвичай імунна система захищає організм, виробляючи антитіла, які розпізнають протеїни (звані антигенами) вірусів, бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів. У звичайній ситуації багато корисні речовини потрапляють в організм без всяких проблем. При виникненні алергії деякі з цих речовин ідентифікуються як антигени, і організм отримує сигнал виробляти антитіла.

У свою чергу ці антитіла можуть запускати в певних клітинах вироблення гістаміну і лейкотриенса — з’єднань, що призводять до дратівливим симптомів алергії.Натуральні засоби, що полегшують симптоми аллергииНижеперечисленные добавки можуть бути ефективні для полегшення симптомів алергії.Жирні кислоти омега-3ЭПК і ДГК — це два типи кислот омега-3, що володіють сильними протизапальними властивостями.

Їх отримують з таких харчових джерел як м’ясо і яйця, отримані від тварин на вільному випасі, а також з олії кріля. Оскільки при звичайному західному харчуванні як правило виникає надлишок жирних кислот омега-6, прийом добавок з жирними кислотами омега-3 може пом’якшувати імунну відповідь і потенційно знижувати вашу чутливість до алергенів. Типова дозування: 1-1,2 г ЕПК і ДГК в день.

КверцетинАнтиоксидант кверцетин відноситься до флавоноїдам, вважається, що він здатний запобігати вироблення гістаміну. Він міститься в таких продуктах як ягоди, чорний чай, яблука (з шкіркою), червоний лук і хрестоцвіті овочі (наприклад, брокколі або кольорова капуста). Кверцетин також доступний у формі харчових добавок.

Якщо у вас є схильність до сезонних алергій, то прийом добавок слід починати за кілька тижнів до початку весни і періоду цвітіння, так як необхідно деякий час для виникнення ефекту. Типова дозування: 200-500 мг, три рази на день.БелокопытникБелокопытник (Petasites hybridus) показав хороший потенціал полегшення симптомів у людей, які страждають від сезонної алергії.

Дослідники виділили з белокопытника сполуки, що блокують лейкотрієни і гістамін, і запобігають виникненню алергічних реакцій. Типова дозування: 100 мг на день.Не використовуйте сирої белокопитнік, так як він містить пірролізидинові алкалоїди, здатні надавати токсичну дію на печінку і нирки, а також можливо викликати рак.

Доступні у продажу кошти з белокопытником не містять багатьох з цих алкалоїдів.Уникайте цієї трави, якщо у вас є алергія на амброзію, ромашку, чорнобривці або хризантеми, так як белокопитнік відноситься до сімейства айстрових.БромелайнБромелайн — фермент, що допомагає засвоювати протеїни, він міститься в ананасах, а також він доступний у формі харчової добавки.

Він має протиалергічні та протизапальні властивості, які допомагають розкладати мокротиння і зменшувати набряк тканин дихальних шляхів. Типова доза: 500 мг три рази на день.Вітамін СВитамин C широко відомий як засіб для зміцнення імунної системи, але крім цього він є природним антигістамінним засобом.

Він може уповільнювати вироблення гістаміну, зменшуючи набряк в порожнині носа і скорочуючи виділення. Типова дозування: 2 грама в день.Яблучний уксусФенолы, що містяться в яблучному оцті, надають йому антиоксидантні властивості, завдяки чому він здатний зміцнювати імунну систему.

Рекомендується випивати кожен день склянку води зі столовою ложкою яблучного оцту і невеликою кількістю лимонного соку, після чого прополоскати рот водою, щоб уникнути пошкодження зубної емалі.Основна причина аллергииВ той час як полегшення симптомів обов’язково допоможе вам легше подолати сезон алергії, важливо звернути увагу на вихідну причину вашої алергії, якщо вам потрібно довгострокове рішення проблеми.Неполадки в роботі травної системыНеполадки в роботі травної системи можуть сильно впливати на імунну систему.

Вважається, що близько 80% імунної системи зосереджена в кишечнику. Виникнення кишкового дисбалансу впливає на імунну систему і в зв’язку з цим може провокувати алергію. Це може бути дисбаланс кишкової мікрофлори – сукупності мікроорганізмів, що населяють кишечник.

Кишкова мікрофлора містить «погані бактерії, які можуть викликати захворювання, а також «хороші бактерії», які виробляють речовини, здатні стримувати зростання «поганих» бактерій. Баланс між цими видами бактерій може порушуватися, що призводить до надмірного зростання кількості «поганих» бактерій і потенційних проблем з імунітетом.Додатковий прийом «хороших» бактерій, також відомих як пробіотики, може сприяти відновленню балансу кишкової мікрофлори.

Пробіотики можна додатково приймати у формі їжі (такий як кімчі, йогурт, комбуча або квашена капуста) або у формі харчових добавок. Дослідження показали, що люди, які беруть у сезон алергій харчові добавки з пробіотиками, мають більш низький рівень антитіл, що викликають симптоми алергії.СтрессСтресс має тісний зв’язок з імунною відповіддю.

Коли організм відчуває стрес, відбувається викид таких гормонів, як кортизол і адреналін. Ці гормони беруть участь у процесі протидії алергічних реакцій. При хронічному стресі організм може звикати до дії цих гормонів, що знижує його здатність протистояти алергії.

Боротися зі стресом і оптимізувати роботу імунітету можна регулярно займаючись фізичними вправами і такими практиками, як медитація і глибоке дихання, а також можна приймати харчові добавки з адаптогенами. До адаптогенами відносяться такі засоби як ашвагандха, лимонник китайський та родіола рожева.Погане питаниеПлохое харчування, безсумнівно, може приводити до зниження імунітету.

При будь-якому зниженні імунітету організм стає більш вразливим для інфекцій, а також зростає ризик виникнення алергічних реакцій. Вітамін D — це один з прикладів поживної речовини, що дуже важливо для правильної роботи імунної системи. Вітамін D — це потужний імуномодулятор, відновлює баланс різних клітин, що відповідають за імунітет, завдяки чому імунна система працює правильно.

Самий природний джерело вітаміну D — це сонячне світло. Але якщо ви не отримуєте достатньої кількості сонячного світла, варто подумати про прийом харчових добавок. Рада по вітаміну D рекомендує приймати по 5000 МО вітаміну D3 в день в формі добавок для прийому через рот.
Для більшості дорослих людей безпечної є доза до 4000 МО одиниць в день. Але по-справжньому важливо підтримувати необхідний рівень вітаміну D в крові, і його можна перевірити, здавши тест на рівень 25-гідрокси вітаміну D. Для нормальної роботи імунної системи його рівень повинен складати 50-70 нг/мл

Leave comment