Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

Якщо Ви дотримуєтеся правильні пропорції по білках, жирах і вуглеводах. З’їли правильний сніданок, що складається, наприклад, з вівсянки і яєчних білків, потім другий сніданок. Потім ви з’їли певну кількість гречки і рису вдень, приготували для себе курячу грудку або шматок м’яса і закінчили день протеїновим коктейлем.

Все одно залишається ймовірність того, що якісь найважливіших елементів у вашому харчуванні не вистачає. Мова йде про вітамінах, мінералах, клітковині (як життєво необхідному углеводе), воді (найважливішим елементом живлення) і антиоксидантах.Приклади продуктів з найбільшою антиоксидантною активністю:Червона фасольГрецкий орехКлюкваКорицаТак ж до антиоксидантів можна віднести вітаміни С і Е.

Норма споживання вітаміну С – 120 мг на добу (максимум 2000 мг), при передозуванні – камені в нирках. Наприклад, апельсиновий сік – 100 мг на склянку.Вітамін Е – норма споживання 15 мг в добу.

Наприклад, міститься в насінні соняшнику 30 мг на 100 гр.Вітаміни бувають двох типів: жиророзчинні та водорозчинні. До жиророзчинних відносяться такі вітаміни, як А, Е, Д і К.

До водорозчинних – В і С. В чому їх відмінності?Жиророзчинні вітаміни мають здатність накопичуватися в людському тілі і причому вони починають накопичуватися в жировій тканині. Надмірне вживання жиророзчинних вітамінів у харчуванні потенційно токсичні.

Щодо водорозчинних вітамінів. Вони транспортуються по організму і вимиваються з нього за допомогою води. Їх організм не може складувати і не може накопичити.

Тому приплив таких вітамінів повинен бути постійним. Але і тут є з ризик з надмірним вживанням водорозчинних вітамінів, наприклад, вітамін с. Якщо Ви берете занадто багато, то це додаткове навантаження на нирки.

Коротко про антиоксидантахВсе клітини організму мають потребу в кисні і всі це знають. Це абсолютно необхідно для життя. Крім цього, в організмі відбувається окислювання, у результаті чого формуються вільні радикали, які руйнують клітини людини і навіть клітини ДНК.

З вільними радикалами борються антиоксидантами. Антиоксиданти – це ті молекули, які нейтралізують дії вільних радикалів.У приклад можна привести яблуко.

Якщо розрізати яблуко вздовж і залишити його на деякий час, то воно окислиться. Окислення це і є дія кисню. Але якщо Ви скибочку яблука натрете апельсиновим соком, то саме ця частина не буде окислюватися.

Теж саме в теорії відбувається і з організмом людини. Варто додати в клітини антиоксиданти, клітини відразу ж не окислюються. Ще більше статей на моєму особистому сайті – one-body.
ru

Leave comment