Центр ідей

Будь в центрі цікавих ідей

Продукти, що містять вітамін DДля чого потрібен вітамін DВитамин D – це особлива група жиророзчинних речовин, що беруть участь в процесі засвоєння кальцію, фосфору і магнію через шлунково-кишковий тракт.Вітамін необхідний для формування і росту кісток і зубів, тому він особливо важливий для дітей. В організмі дорослої він також незамінний, інакше порушується процес засвоєння кальцію, що призводить до ламкості кісток і руйнування зубів.

Також вітамін D відповідає за нормальне ділення клітин, функціонування імунної системи і кишечника, регулювання артеріального тиску.При тривалому дефіциті вітаміну D розвивається рахіт – захворювання, при якому розм’якшуються кістки, з’являється м’язова слабкість, деформується скелет. Недолік даної групи речовин може спровокувати і ряд інших захворювань, в числі яких артрит, діабет, атеросклероз і навіть рак.

Важливість вітаміну D обумовлена його безпосереднім впливом на імунну систему. При нестачі вітаміну імунітет слабшає, що провокує загострення хронічних захворювань і підвищує вразливість організму перед інфекціями.Добова потреба у вітаміні D, і як її восполнитьГлавным джерелом вітаміну D є сонячне світло.

Саме під його впливом в організмі синтезуються необхідні речовини. Не дивно, що з дефіцитом вітаміну найчастіше стикаються люди, що проживають в північних широтах. Також у групі ризику люди, які за станом здоров’я чи з інших причин рідко бувають на вулиці вдень.

Цікавий факт: вчені встановили, що у людей з темною шкірою процес вироблення вітаміну D під дією сонячних променів іде менш інтенсивно.Отримати необхідний вітамін D можна не тільки через сонячні ванни, але і через вживання деяких продуктів. Найбільше даними речовиною багаті морепродукти, жирна морська риба, курячі яйця, молоко, сир та вершкове масло.

Добова потреба у вітаміні D залежить від віку людини. Особливостей здоров’я і деяких інших факторів. В середньому це 15 мкг.

Задоволення добової потреби особливо важливо для дітей, вагітних і годуючих жінок.У числі основних симптомів нестачі вітаміну D:біль у кістках;слабкість у м’язах;схильність ГРЗ і грипу;розлад травлення;ожиріння;підвищення артеріального тиску;сонливість і хронічна втома;дратівливість;випадання волосся.Симптоми досить великі і не є специфічними, тому для встановлення точної причини занепокоєння необхідно звернутися до фахівця і пройти обстеження.

Також важливо враховувати, що дефіцит вітаміну D може бути зумовлене не лише браком сонячного світла і незбалансованим харчуванням, але і деякими захворюваннями, такими, що порушують процес вироблення і засвоєння даної речовини.Для постановки точного діагнозу в більшості випадків необхідно провести ряд лабораторних досліджень. Здати будь-які аналізи у Волгограді і Волзькому можна в лабораторіях «Диалайн».

Leave comment